Geleceğin Mühendisleri Çameli’de Yetişiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geleceğin Mühendisleri Çameli’de Yetişiyor
Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” sergisi gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından yapılan teknoloji aletleri, sergiye katılanlar tarafından büyük ilgi gördü.
google
denizli büyükşehir

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen Bilim Fuarına Çameli Belediye Başkan Yardımcısı Selma Tutgun ,Çameli Milli İlçe Eğitim Müdürü Murat Uzun ve İlçe Protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Okul Müdürü Kürşat Yellice ;"4006 bilim fuarında temel amaç öğrencilerin bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymalarını sağlamaktır.

Fuar ortamında projelerini sunan öğrenciler, üretebilme ve üretebildiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır. Bu çerçevede okulumuzda gerçekleşen bu faaliyetin bilime ve teknoloji konusunda farkındalık yaratması, bilim kültürünün tabana yayılması ve geliştirilmesine katkıda bulunmuş olmasını temenni ediyoruz. Okul Müdürü Kürşat YELLİCE ve proje Yürütücüsü Suna AKYOL'a, emek veren öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti

SOSYAL VE BİLİMSEL 25 PROJE

Proje Koordinatörü Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Suna Akyol Bilim Fuarında Öğrenciler hazırladıkları bilim projelerini beğeniye sundu. 60 öğrencinin farklı alanlarda hazırladıkları 25 projesi 15 Danışman Öğretmeni ile fuarda sergilendi. Eğitimde gençler üzerinde oluşan yarışma baskısının ortadan kaldırılarak, bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara genç aklıyla çözümler sunulması amaçlanıyor. Fuar alanını gezen misafirler, öğrencilerin stantlarda sundukları ve değindikleri bilimsel konular karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektronik vergi uygulamaları Toplantısı’na ilgi yoğun olduÖnceki Haber

Elektronik vergi uygulamaları Toplantısı...

İmplant tedavisinde mutlaka uyulması gereken kurallarSonraki Haber

İmplant tedavisinde mutlaka uyulması ger...

Yorum Yazın

Denizli’nin Kızlarından Gol Sağanağı
Bu Kazada Can Pazarı Yaşandı 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı.
Kuzenini Bıçaklayıp Kaçtı
Yeşil Cephe Denizlispor Yönetimini Protesto Etti
Kadınlar Gençlere Başarının Sırrını Anlattı
Kaçak İçki Satmaya Çalışırken Yakalandılar
Polisin Şüphelendiği Araç Boş Çıkmadı
Neden Öldürdüğünü İtiraf Edince Herkes Dondu Kaldı
Bu İlginç Araç Geleceğe Dönüş Filmini Anımsatıyor
Denizli’deki Cinayette 2 Kişi Öldü

Başka haber bulunmuyor!