Karahayıt Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi Sona Gelindi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karahayıt Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi Sona Gelindi
Termal sağlık turizmi bakımından, son yıllarda yaptığı çalışmalar ve tedavi yöntemleri ile Ülkemizin önde gelen sağlık merkezlerinden biri olan Pamukkale Üniversitesi’nin, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın göreve gelmesinin ardından 2017 yılında Karahayıt’ta başlattığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatında sona gelindi.
denizli büyükşehir

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki heyet ile birlikte hastane inşaatına giderek burada yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemeye Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, PAÜ Hastaneleri Yönetimi, Daire Başkanları ve inşaatın yapımını üstlenen yüklenici firma temsilcileri katıldı.

Ziyarette, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindekiler, inşaatın yapımını üstlenen firmanın yetkililerinden hastane inşaatının son durumu hakkında bilgi alırken, ilk etapta açılması planlanan bölümlerin fiziki imkânları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret sonrası konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti: “Hastane inşaatımızın devam ettiği bu bölge, tarih boyunca önemli bir termal kür ve tedavi merkezi olarak Dünya’nın farklı yerinden insanlar için bir şifa merkezi olmuştur. Sağlık alanındaki bu özelliğini geçmişte olduğu gibi bugün de koruyan Karahayıt ve Pamukkale bölgesini insanlar sadece kültürel anlamda gezip yeni yerler görmek için değil aynı zamanda bu bölgenin şifalı sularından ve kaplıcalarından yararlanıp sağlıklarına kavuşmak için de tercih etmektedir. Pamukkale Üniversitesi olarak bizler, bilimin diğer alanlarında olduğu gibi sağlık alanında da önce ilimize ve bölgemize sonra ise ülkemize yaptığımız çalışmalar ve yürüttüğümüz tedavi yöntemleri ile hizmet vermekteyiz. Son yıllardaki bu çabamızın, yatırımlarımızın ve çalışmalarımızın sonucunda Dünya’nın birçok ülkesinden hastalara tedavi hizmeti veren bir kurum haline geldik. İnşaatında sona geldiğimiz KarahayıtFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile bölgeyi, bu bölgenin şifalı sularını ve termal kürlerini, tıpta bu alanda uygulanan yeni tedavi yöntemleri ile bir araya getirerek, modern bir termal kür merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Sağlık turizmi alanında Ülkemizin gözde sağlık merkezlerinden biri haline gelecek olan hastanemizin, ulusal ve uluslararası platformda bir marka olacağına inanıyorum. İlimize ve Ülkemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

19 bin 746 m2’lik arsa üzerine inşa edilen;İdari Blok, Poliklinik Bloğu, Havuz Bloğu ve Klinik (yatak) Bloğu olmak üzere dört ayrı bloktan oluşanve 96 yatak kapasitesine sahip PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, ulusal ve uluslararası platformda hastalara kapılarını açacak.

 

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’de Leblebilik Nohut İçin Nükleer Teknikler KullanıldıÖnceki Haber

Denizli’de Leblebilik Nohut İçin Nükleer...

Denizlispor – Trabzonspor İlk 11’ler Belli OlduSonraki Haber

Denizlispor – Trabzonspor İlk 11’ler Bel...

Yorum Yazın

Denizli’de 500 Kadın Sinemaya Gitti
Denizlili Şampiyonun Evinde Gurur Ve Mutluluk Var
Çökelez Dağı’nın zirvesine 6 saatte tırmandılar
İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe Oldu
Denizli’de Ekşi Mayalı Ekmek Yeniden Raflarda
Başkan Örki, Sağlık Ve Gıda Politikaları Kurulu’nu Ağırladı
Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı
Denizlispor'da Barrow Depremi
Maç Sonrası Çarpıcı Açıklamalar
Denizlispor Kritik Maçta Kayıp Denizlispor 0-1 Kayserispor

Başka haber bulunmuyor!