Köyceğiz Gezi Rehberi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Köyceğiz Gezi Rehberi
Köyceğiz Gezi Rehberi
denizli büyükşehir

 

Bodrum, Marmaris ve Fethiye kadar popüler olmasa da mutlaka gezilmesi gereken bir turizm beldesidir. Hem denizi, hem sessizliği, hem de doğal güzellikleri içinde barındırır. Köyceğiz yalnızca deniz kenarında değildir. Belde kocaman bir gölün yanında konumlanır. Ayrıca harika narenciye bahçeleri vardır.

Köyceğiz Nerede?

Muğla iline bağlı olan bu güzel belde Akdeniz ile Ege bölgesinin birleştiği bir noktada yer almaktadır.

Köyceğiz Gezilecek Yerler

Öncelikle ilçenin hemen yanı başında duran Köyceğiz Gölü görülmelidir. Gölün derinliği 1-15 metre arasında değişiklik göstermektedir. Suyu kükürtlü olduğu dolayısıyla acıdır. Gölün üzerinde ufak bir ada vardır. Bu adaya Hapishane Adası da denmektedir. Sultaniye Kaplıcaları da görülmesi gereken yerler arasındadır. Köyceğiz Gölü'nün güneyinde bulunur. Bu kaplıcaların şifa dağıttığı söylenmektedir. Özellikle romatizma ve kadın hastalıklarına iyi geldiği yönünde bir söylenti vardır. Suyun sıcaklığı 39 derece ölçülmüştür. Bu kaplıcalar, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarında da kullanılmıştır. Sandras Dağı da görülmeye değer bir doğa güzelliğidir. Toroslar'ın bir uzantısı olarak Köyceğiz ilçesinde bulunur. Bir bölümü de Denizli ili sınırları içerisindedir. Yüksekliği 2.295 metredir. Bir diğer adı da Çiçek Babadır. Ayrıca alpin bitki örtüsüyle de ülkenin en önemli yerlerinden biridir.

Diğer doğal güzellik ise Yuvarlak Çaydır. Muğla ilinin soğuk çayı olarak bilinir. Topgözü Kanyonu’nda bulunur. Yuvarlak Çay Sandras Dağından gelen kar suları ile beslenir. Özellikle yazları serinlemek isteyenler için güzel bir seçenek olabilir. Köyceğiz'in Akdeniz kıyısında bulunan Ekincik Koyu Halk Plajını da mutlaka görmelisiniz. Doğayla iç içedir ve çok sakindir. Aynı zamanda İztuzu Plajını da ziyaret etmelisiniz. Denizi oldukça berraktır ve sahili çok temizdir. Son olarak da Kaunos Antik Kenti görkemli yapısıyla görülmeye değerdir.

İlginizi çekebilir: Ölüdeniz otelleri erken rezervasyon fırsatları ve taksit seçenekleri

Köyceğiz Ne Zaman Gidilmedi?

Kıyı kesimlerinde Akdeniz iklimi, dağlık bölgelerde ise karasal iklim görülür. Kış yağmurları 2-3 ay sürebilir. Bahar ve yaz ayları gidilmesi için uygundur.

Köyceğiz Nerede Kalınır?

Panorama Plaza Otel Köyceğiz kalınacak yerler listesinin başında gelmektedir. Köyceğiz Gölü'nün hemen kenarında bulunan bu otel sizlere hem konforlu bir yaşam alanı sağlar hem de ulaşım kolaylığı sağlar. Daha çok ev rahatı tercih edenler de Köyceğiz Yakamoz Apart Otel'i tercih edebilir. Doğayla iç içe olmak, huzur ve sakinlik isteyenler için de Ekincik Butik Hotel Köyceğiz son derece uygundur ve Ekincik mevkiisinde yer almaktadır. Son olarak da gene Ekincikte, harika bir koyda konumlanan Su Apart Otel kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Köyceğiz Gece Hayatı

Köyceğiz ilçesinde gece hayatı oldukça hareketlidir ve genelde sabaha kadar sürer. Genellikle barlarda, cafelerde, gece kulüplerinde ve meyhanelerde geçer. Köyceğiz ilçesinin merkezinde eğlenmek için çeşitli mekanlar bulabilirsiniz. Bu mekanlarda canlı müzik, dans ve içki ağırlıklıdır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Örümcek Stand SeçenekleriÖnceki Haber

Örümcek Stand Seçenekleri

İzmir Torbalı’da Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Doktor Fuat Mehmet Park öldürüldüSonraki Haber

İzmir Torbalı’da Torbalı İlçe Sağlık Müd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!