"Onur Ve Gururunu Yaşıyoruz"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Onur Ve Gururunu Yaşıyoruz"
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında tarihi ziyareti aynı heyecan ve ruhla yaşadıklarını ifade ederek, "89 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi teşriflerinin onur ve gururunu yaşıyoruz" dedi.
denizli büyükşehir

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin 89. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Milli Mücadele’nin kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 4 Şubat 1931 tarihinde Denizlimizi ziyaret etmiştir. Bu tarihi ziyareti Denizlimiz o gün nasıl düğün gibi karşıladıysa bugün de aynı duygu ve hislerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi teşriflerinin onur ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Milli mücadele tarihinde Denizli’nin çok büyük bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde Denizlimiz, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde en önemli kentlerinden biri olarak tarihte yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını kazandığı milli mücadelede sırasında şehrimiz birlik ve beraberlik içerisinde vatana bağlılığını bir kez daha göstermiş ve Ata'sının yanında yer almıştır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Türk’e ev, bark olan her yer; sağlığın, temizliğin, modern kültürün örneği olacaktır" sözünü hatırlatan Başkan Osman Zolan, şunları belirtti: "Büyük Önder Atatürk’ün açtığı bu yolda Cumhuriyetimizi dünya durdukça baki kılmak adına gayret etmeye devam edeceğiz. Türk milletinin bağımsızlığına kavuşması için önderlik eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pamukkale Teknokent Mevlüt Dinç’i AğırladıÖnceki Haber

Pamukkale Teknokent Mevlüt Dinç’i Ağırla...

Denizli'nin 54 Yıldaki Değişimine İnanamayacaksınızSonraki Haber

Denizli'nin 54 Yıldaki Değişimine İnanam...

Yorum Yazın

Denizlispor, Kasımpaşa Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor
Komşu’da koronovirüs vakası artmaya devam ediyor! Ölü sayısı yükseliyor
Manisa’da kayıp olarak aranan Dilek Türel’in Spil Dağında cesedi bulundu
Denizli’de Evlilik Okulu 8 yaşında
Kayıp Adamın Bulunması Ekrana Çıktılar
Denizli’de Otobüs Kazalarını En Aza İndirmek İçin Toplandılar
Servergazi Devlet Hastanesinde 90 Uzman Hekim, 961 Personel Hizmet Veriyor
Çalkebir Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ahmet Akbay Seçildi
20.02.2020 Tarihinde, 2020 Veliyi Kendi Evlerinde, Saat 20.20’de 2020 Öğretmenlerle Ziyaret Etti
DENİB Akademi’den 'Transmedya hikaye anlatıcılığı eğitimi'

Başka haber bulunmuyor!