Pamukkale Belediyesi Ücretsiz İşaret Dili Kursu Başvuruları Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukkale Belediyesi Ücretsiz İşaret Dili Kursu Başvuruları Başladı
Pamukkale Belediyesi’nde vatandaşlara yönelik kurslar devam ediyor. “Pamukkale’de Kurs Zamanı” adıyla gerçekleşen etkinlikler tamamlandıkça yeni etapları açılıyor. İşaret Dili ile ilgili olarak kış dönemi kayıtları alınmaya başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kendini yetiştirmek, geliştirmek isteyen her yaştan vatandaşa yönelik yaz aylarında başlayıp sonbaharda devam ettirdiğimiz kurslarımız sürerken, kurslarımızın etapları tamamlandıkça vatandaşlarımızdan gelen yoğun istek üzerine kış dönemi kayıtlarına devam ediyoruz” dedi.
denizli büyükşehir

Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile her yaştan vatandaşa hitap eden kurslar tüm hızıyla devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kurslarımızı düzenlerken, çocuklarımıza, öğrencilerimize, kadınlarımıza, engellilerimize kısacası her yaş grubuna ve kesime hitap ediyoruz” ifadelerini kullandı. Engellilere yönelik projeleri her zaman önemseyen ve engellilerin gelişimine ve toplum hayatına adapte olmalarını kolaylaştırıcı projeleri ile dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, işitme engellilerle iletişim kurmayı sağlayarak el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşanücretsiz İşaret Dili kurslarına devam ediyor. İşitme engellilerle karşılıklı konuşma pratiğini elde etmek isteyen 12 yaş ve üzeri tüm vatandaşlara yönelik açılan ücretsiz İşaret Dili Kurslarına başvurular başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İşaret Dili Kurslarıyla, işitme engelli vatandaşların toplum içinde iletişim olanaklarını artırmayı amaçladıklarını belirtti. Bu kursla, çevresinde, ailesinde işitme engelli birey var ise, hem ona destek olmak hem de engelli bireyin topluma adapte olanağının artacağını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak, engellilerimizi her zaman önemsiyoruz. Engellilerimiz için bir çok kurs açtık ve bu kurslarımız halen devam etmektedir. İşaret Dili Kursu da engellilerimiz için açtığımız kurslardan biri. İşaret Dili’ni öğrenmek isteyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

BAŞVURULAR BELEDİYE WEB SİTESİ ÜZERİNDEN ALINIYOR

Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşecek ücretsiz İşaret Dili kursları, Pazartesi, Salı, Cuma günleri 19.00-21.00 saatleri arasında düzenlenecek. Başvuruları www.pamukkale.bel.tr adresi üzerinden alınacak kurslara son başvuru tarihi 27 Ocak 2020 Pazartesi. Hem kendini geliştirmek hem de ailesinde, çevresinde işitme engelli bireylerle iletişim kurmayı öğrenmek isteyen 12 yaş ve üzeri vatandaşlar, kursların başvuru sayfalarına ulaşmak için Pamukkale Belediyesi’nin www.pamukkale.bel.tr resmi web sitesine giriş yaparak ilgili linke tıklayarak ya da sosyal medya hesaplarında yayınlanacak başvuru linklerinden başvuru yapabilecekler.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Burak Çalık'ın Ayrılığı ResmileştiÖnceki Haber

Burak Çalık'ın Ayrılığı Resmileşti

Denizli’de Yine Şap Hastalığı TehlikesiSonraki Haber

Denizli’de Yine Şap Hastalığı Tehlikesi

Yorum Yazın

Bodrum’daki kazada motosiklet sürücüsü Mehmet Halil Çırakoğlu öldü
Denizli’de 40 bin TL’lik market soygunuyla ilgili yeni tutuklama
Denizli’de Aranıyorlardı Kayıp Kızlarla İlgili Yeni Gelişme
Denizli Eğlence Merkezine Konsomatrislik Operasyonu
DP Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi
Sarayköy’de Fotoğraf Konuşuldu
Denizli’de Hırsızlar O Evlere Dadandı
Münazara Turnuvası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu
Denizli Fırtına Uyarısı Dikkat Tekrar Geliyor!
Şair Eşref Anıtı Dikildi

Başka haber bulunmuyor!