Pamukkale’de Metruk Binalar Yıkılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukkale’de Metruk Binalar Yıkılıyor
Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, yangın ve göçme tehlikesi bulunan ve çevre kirliliğine yol açan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki “Yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları olumsuz bir durumla karşılaşmadan ev sahiplerinin iznini alınıp yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.
denizli büyükşehir

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde bazı mahallelerde bulunan harabe binalarla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Kullanılmayan ve metruk halde bulunan binaların çevre kirliliği ve tehlike arz etmesi nedeniyle kontrollü olarak yıkılması gerekiyor. Binaların sahiplerinin onayı ile bu tür binaların yıkımı Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Ekipler geçtiğimiz günlerde Fatih Mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan metruk binaları tespit edip, yapılan incelemelerin ardından metruk binaları yıktı. Yıkım esnasında olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirler ekipleri tarafından alınırken yıkım sonunda tehlike arz eden binalar ortadan kaldırılmış oldu.

 

VATANDAŞLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN METRUK BİNALAR YIKILYOR

Amaçlarının Pamukkale’de yaşayan vatandaşların mutluluğu olduğunu söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  “İlçemiz sınırları içinde yıkılmaya yüz tutmuş eski binalar vatandaşlarımız tarafından da şikâyet konusu oluyor. Mahalle sakinlerimizin huzuru ve güvenliği bizim için önemli. Kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasına izin vermemek adına tehlikeli ve görüntü kirliliğine neden olan, can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları yıkıyoruz. Ekiplerimiz tarafından tespit edilen binalar ivedi bir şekilde kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Metruk bina yıkımları kapsamında Fatih Mahallemizde atıl halde olan binaların yıkımlarını gerçekleştirdik. Gerekli inceleme ve izinlerin alınmasından sonra, vatandaşlarımızın güvenliği için metruk binaların yıkımına devam edeceğiz” dedi.

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’de Tonlarca Kaçak Akaryakıt Ele GeçirildiÖnceki Haber

Denizli’de Tonlarca Kaçak Akaryakıt Ele...

Denizli’de 13 Diş Hekimi Göreve BaşladıSonraki Haber

Denizli’de 13 Diş Hekimi Göreve Başladı

Yorum Yazın

Kanser Hastası Denizlili Kızdan Tedavi Gören Çocuklar İçin Yardım Kampanyası
Kızılcabölük Puanı 82'de Kurtardı
Pamukkale Teknokent, Aynes Firması İle İşbirliği Çalıştayı Gerçekleştirdi
Bozkurt Belediyesinde Çalışan İşçiler Yeni Kazanımlar Elde Etti
PAÜ,  Hibrit Tohumu Gerçekleştirmek İçin Kolları Sıvadı
Sarayköy’de 68 Sporcu Kuşak Terfi Töreni
Kasımpaşa -  Denizlispor Maçının Hakemi Belli Oldu
Denizli valisi sadece ak parti vekillerini mi ziyaret ediyor?
Denizlispor’da İbre Hikmet Karaman’dan Yana
Denizlispor Başkanı Çetin: “Süper Lig’de kalıcı olmak istiyoruz”

Başka haber bulunmuyor!