Pamukkale’ye 2050 Adet Konut Yapılacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukkale’ye 2050 Adet Konut Yapılacak
Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki Kocadere Mahallesi ve Yeniköy mahallesine toplam 2050 adet TOKİ konutu yapılacak. Denizli TOKİ Başvurularına son gün 15 Ocak tarihine kadar.
denizli büyükşehir

Denizli TOKİ başvuruları başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki müjdeyi Pamukkale meclisinde verdi. Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduğunu söyleyen Başkan Örki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan toplam 6.5 milyon TL’lik hibe, TOKİ konutları, Karahayıt’ta yapılması planlanan kentsel dönüşüm ve turizm ile ilgili gelişmelerin Pamukkale için önemli olduğunu söyledi.

 

Pamukkale Belediye Meclisi Ocak ayı 2. oturumu Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki Başkanlığı’nda yapıldı. Zaman zaman Ankara’ya giderek Pamukkale için önemli projelerin hayata geçmesi için görüşmeler yapan Başkan Örki, geçtiğimiz hafta Başkent’e yaptığı ziyaretlerle ilgili meclis üyelerine bilgiler aktardı.

6.5 MİLYON LİRALIK HİBE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Denizli ziyaretlerinde önemli görüşmeler yaptığının altını çizen Başkan Örki, “Bu görüşmelerden sonra bakanlığa giderek taleplerimizi detaylı bir şekilde ilettik. İlçemizde kullanılmak üzere 5 Milyon TL’lik hibe kararı alındı. Bunun yanında 65 milyon tasarruf yaptığımız çöp kamyonlarının alımından sonra bu konuda kalan birkaç eksik aracımız vardı. Bununla ilgili olarak yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1.5 Milyon TL hibe sözü aldık. İnşallah 1 ay içinde gerekli olan araçları alarak hizmete sunacağız” dedi.

TOKİ KONUTLARI 2 MAHALLEMİZDE YAPILACAK  

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı konut atağında ülke genelinde 100 bin, Denizli’de de 3 bin 500 konutun yapılacağını ifade ederek, “Bu çerçevede Pamukkale ilçemizde de 2050 adet konut yapılacak. Bunların 1050 adeti Kocadere mahallemizde, 1000 adeti de Yeniköy mahallemizde yapılacak. TOKİ konutları için başvurular 15 Ocak tarihine kadar devam edecek. 85, 95 ve 100 metrekare olacak konutlar 2+1 ve 3+1 olarak planlanacak. Ziraat Bankası ve TOKİ’ye yapılacak olan başvurular ile özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olması sağlanacak. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu fırsatı kaçırmamasını istiyoruz” diye konuştu.

KARAHAYIT CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Başkan Örki’nin müjdelerinden biri de termal sağlık konusunda adından sıkça bahsettiren Karahayıt ile ilgili oldu. Karahayıt’ın fay hattı üzerinde bulunan düzensiz yapılara sahip olduğunu belirten Başkan Örki, “Bu bölge ile ilgili kentsel dönüşüm planlaması var. Karahayıt’ın termal turizm konusundaki özelliğini ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu konuda ulusal ve uluslararası mimarlarla çalışarak kentsel dönüşüm ile Karahayıt’ı Dünya’nın cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Fay kırığının bulunduğu alanları da rekreasyon alanı olarak düşünebiliriz. Pamukkale’deki beyaz travertenlerin kırmızı su ile kırmızı travertenler halinde Karahayıt’ın merkezinde oluşmasının peşinde koşacağız” dedi.

PAMUKKALE IŞIL IŞIL OLACAK

Başkan Avni Örki, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda da önemli temaslarda bulunulduğunu meclis üyelerine anlatarak, “Turizm Bakanımıza Pamukkale ve Karahayıt ile ilgili taleplerimizi ilettik. Pamukkale travertenlerinin aydınlatılması konusunda yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüşmeler yaptık. Milyarlarca liraya mal olacak bu projenin sezona yetiştirilmesi de gündemde. Mimari aydınlatma ile Pamukkale’nin gecesi başka gündüzü bir başka güzel olacak. Turizmi canlandırmasını ümit ettiğimiz bu çalışmanın yanında sokak sağlıklaştırmasını da önemsiyoruz. Bu konularda bakanlığımızdan destekler istedik” dedi. Başkan Örki, turizm yolu olarak bilinen yolun ise 1,5 milyon TL’lik bütçe ile sıcak asfalta kaplanması için de görüşmeler yaptıklarının altını çizdi. Türkiye Belediyeler Birliği’nde de görüşmeler yaptığını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, en az 1 adet olmak üzere sokak süpürme aracı alınacağının müjdesini verdi. Altyapı çalışmaları devam eden mahallerde gerçekleşecek olan üst yapı çalışmalarında kullanılmak üzere çeşitli kaynak arayışlarının yine Başkent’te devam ettiğini belirten Başkan Örki, Pamukkale’nin tanıtımı için yurt dışında gerçekleşecek olan karavan turizmi konulu çalışmalara da katılacağını bildirdi. Başkan Örki’nin bilgilendirmesinden sonra Pamukkale Belediye Meclisi’nde 2020 yılında görev yapacak olan Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı. Buna göer komisyonda Emin Tekin, İlmi Köse, Işık Yalçın, Sevgi Çölhan ve Hüseyin Kaya yer alacak. Gündemindeki diğer maddeleri de görüşen Pamukkale Belediye Meclisi, ocak ayı çalışmalarını tamamlarken, Başkan Örki, mecliste alınan karaların hayırlı olmasını dileyerek, meclis üyelerine çalışmalarına teşekkür etti.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’deki mimarlar 26. Geleneksel mimarlar gecesinde bir araya geldiÖnceki Haber

Denizli’deki mimarlar 26. Geleneksel mim...

Far Avı Yapıyorlardı Gece Saatlerinde Şok Operasyonla YakalandılarSonraki Haber

Far Avı Yapıyorlardı Gece Saatlerinde Şo...

Yorum Yazın

Kadını Sokakta Gasp Eden Zanlılar Tutuklandı
Denizli’de rastlanan  kayıp kızlarla ilgili yeni gelişme
Aydınlı, 28 Yıldır Kanayan Yarayı Anlattı
PAÜ ve FAV Service gGMBH Vakfından İşbirliği
Başkan Zolan’dan Regaip Kandili Mesajı
Denizlispor'da Onazi Sürprizi
Denizli'de Numan Ünlü, Kalbine Yenildi
Kent Konseyi 23 Yıldır Denizli'ye Hizmet Ediyor
Denizli İki Büyük Tiyatro Oyununa Ev Sahipliği Yapacak
Başkan Örki’den Regaip Kandili Mesajı

Başka haber bulunmuyor!