Tayvanlı Üniversite Öğrencileri 10 Günde Denizli’yi Tanıdılar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tayvanlı Üniversite Öğrencileri 10 Günde Denizli’yi Tanıdılar
Türk kültürünü ve Türk aile yapısını tanımak için Denizli’ye gelen 15 Tayvanlı üniversite öğrencisi, Çal Kısık Kanyonu başta olmak üzere ilçeye hayran kaldılar. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çal’ı turizme açmak için her zaman ki gibi çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.
denizli büyükşehir

Çallı turizmci Safa Bayaltun, Tayvanlı öğrencilere 10 gün boyunca rehberlik yaptı. Türk kültürünü, Türk aile yapısını yakından tanımak için Denizli’ye gelen Tayvanlı öğrenciler Pamukkale başta olmak üzere Denizli’nin turistik yerlerini gezdi. Öğrencilerin son durağı ise, Çal ilçesi oldu. Çal Kısık Kanyonu’na hayran kalan Tayvanlı üniversite öğrencileri, bir şarap fabrikasını gezip şarap tattı. Meşhur Çal pidesi yediler. Öğrenciler, “Pamukkale’yi gezip Çal’a geçtik. Beyaz Cennet harika. Meşhur Çal pidesi, şarap ve Çal’ın doğal güzellikleri, tarihi değerlerini çok beğendik” dediler.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal’da turizm hareketliliği başlatmak için çalıştıklarını söyleyerek, “Çal Kısık Kanyonu’na 2.5 kilometrelik yürüyüş yolu ve sosyal tesisleri yaptıktan sonra Çal’a turist akını başlayacaktır. Bir bölgeyi turizme açmak kısa vadede mümkün olmuyor. Biz temeli attık, yavaş yavaş duvar örmeye başladık. Önümüzdeki yıllarda binlerce yerli ve bayancı turist Çal’a gelecektir. Hedeflerimiz ve beklentilerimiz bu şekildedir” diye konuştu.

Turizmci Safa Bayaltun ise, Çal bölgesinin oldukça bakir ve büyük turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek, özellikle Yaz döneminde Çal’a acentaların turist getireceklerini söyledi.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1 Ay Takip Etti Sonunda Onu VurduÖnceki Haber

1 Ay Takip Etti Sonunda Onu Vurdu

Denizlililer Borç BatağındaSonraki Haber

Denizlililer Borç Batağında

Yorum Yazın

Sarayköy’de Fotoğraf Konuşuldu
Denizli’de Hırsızlar O Evlere Dadandı
Münazara Turnuvası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu
Denizli Fırtına Uyarısı Dikkat Tekrar Geliyor!
Şair Eşref Anıtı Dikildi
Rektör Prof. Dr. Bağ’dan Hocalı Katliamına ilişkin taziye mesajı
Yangın Mahallede Paniğe Neden Oldu
Büyükşehir Belediyespor Başarıya Doymuyor
Elektrik Akıma Kapılan 21 Yaşındaki Uğur Çizmecioğlu Feci Şekilde Can Verdi
Denizli’de anne adayları için 17. Dönem eğitimlerine başladı

Başka haber bulunmuyor!