Web 2.0 Araçları Eğitimleri Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Web 2.0 Araçları Eğitimleri Başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar çalışmaları kapsamında Denizli'de gönüllü 51 öğretmene Web 2.0 araçları eğitimleri başladı.
denizli büyükşehir

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen hizmetiçi eğitim çalışmalarını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

Web 2.0 araçları eğitimleri içeriği hakkında açıklamalar yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “İlimizde 2019 Aralık ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz Erasmus+ ve eTwinning buluşma günleri eğitimlerine katılan öğretmenlerimiz arasında 51 gönüllü öğretmenimiz bir haftalık Web 2.0 araçları hizmetiçi eğitimine katılıyorlar.

Çağımız teknolojinin çağı. Hızlı değişen ve gelişen çağda eğitimciler olarak teknolojiyi eğitimin içerisinde çok iyi kullanmalıyız. Bakanlığımız Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar çalışmaları kapsamında büyük çalışmalar yapmakta. Geleceğimiz olan öğrencilerimiz teknolojiyi çok iyi bir şekilde kullanmaktadırlar. Öğrencilerimizi bilgiye ulaşma ve teknolojiyi doğru kullanmaya yönlendirmeliyiz. Eğitimin dijitalleşmesi yolunda Web 2.0 ile öğretmenlerimizin öğrencilerine daha verimli ve ulaşılabilir içerikler hazırlayabilmektedirler.

İlimiz eğitim anlamında öncü bir il olmaya devam ediyor. Son olarak İstanbul Üniversitesi tarafından hazırlanan  son 10 yıllık rekabet endeksinde Denizli eğitim alanında birinci sırada yer aldı. Eğitim alanında bu başarı siz değerli öğretmenlerimizin eseridir. Buradan tüm öğretmenlerimizi eğitime yaptıkları büyük katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Web 2.0 Teknolojisinin Kullanılmasının Eğitim Ortamına Katkıları

Daha aktif ve katılımcı bir sınıf ortamı oluşturur.

Eğitim ortamındaki öğrencilerin birbirlerine karşı olumlu tutumlar gerçekleştirir.

Eğitim ortamında grup çalışması, etkili öğrenme, üst düzey düşünme, yapılandırmacı öğrenme, bireysel öğrenme,   sorumluluk alma vb becerilerin gelişmesine katkı sağlar.

 

Web 2.0 Teknolojisinin Kullanılmasının Öğrencilere Katkıları

Web 2.0 uygulamalarını kullanan öğrenciler öğrenim hayatlarında ve ileriki yaşamlarında teknoloji okuryazarı,  aktif ve katılımcı bireyler olmalarına yardımcı olur.

Web 2.0 uygulamalarını kullanan öğrenciler ürün odaklı çalıştıkları için gayretlerinin sonuçlarını somut olarak elde ettikleri için derse karşı istekleri ve bir şey geliştirmiş olma mutluğunu yaşarlar.

Web 2.0 araçlarını kullanan öğrenciler ürün üzerinde esnek çalışma imkanına sahip oldukları için kendisine uygun en iyi öğrenme metoduyla öğrenmeyi gerçekleştirebilirler. Bireysel öğrenme yöntemiyle en etkili öğrenmeyi gerçekleştirmiş olur.

Web 2.0 araçlarını kullanan öğrenciler sadece verilen bilgiyi tüketen bireyler konumundan, bilgiyi üreten, bilgiyi değiştiren, kaynağını sorgulayan aktif öğrenciler olmaktadırlar.

 

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eğitimde Lider Olmak Bu Şehre Çok YakışıyorÖnceki Haber

Eğitimde Lider Olmak Bu Şehre Çok Yakışı...

7. Kattan Düşen Cam Gencin Başını YardıSonraki Haber

7. Kattan Düşen Cam Gencin Başını Yardı

Yorum Yazın

Denizli’de 500 Kadın Sinemaya Gitti
Denizlili Şampiyonun Evinde Gurur Ve Mutluluk Var
Çökelez Dağı’nın zirvesine 6 saatte tırmandılar
İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe Oldu
Denizli’de Ekşi Mayalı Ekmek Yeniden Raflarda
Başkan Örki, Sağlık Ve Gıda Politikaları Kurulu’nu Ağırladı
Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı
Denizlispor'da Barrow Depremi
Maç Sonrası Çarpıcı Açıklamalar
Denizlispor Kritik Maçta Kayıp Denizlispor 0-1 Kayserispor

Başka haber bulunmuyor!