08 Ağustos 2018, Çarşamba 16:32 | A+ | A-

Köyünüze Retorty Gelecek

Köyünüze Retorty Gelecek

Köyünüze Retorty Gelecek

 

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun 2018-2019 Dönem Başkanı Alaeddin Demircioğluoldu. Görevi 2017-18 Dönem Başkanı Lütfi Demir'den devralan Demircioğlu, 13 Grup Kulüpleri olan Denizli Rotary Kulübü, Delikçınar Rotary Kulübü ve Pamukkale Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Denizli Basın Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi.  Rotary’nin bu yılki dönem teması ise “İlham Kaynağı Olalım” oldu.

Uluslararası Rotary'nin "İlham Kaynağı Olalım" temasıyla 1 Temmuz'da başlayan ve tüm dünyada toplumlara hizmet üreterekdeğişen dünyanın yeni gereksinimlerine yanıt vermek üzere projeler üretip harekete geçmeyi hedeflediğini belirten dönem başkanı Alaeddin Demircioğlu,Rotary'nin bu değişimi gerçekleştirebilmek için değişimi önce kendi içinde oluşturmayı planladığını vurguladı.Dönem Başkanı Demircioğlu "Rotary özellikle sağlığımızı ve yaşamımızı direk etkileyen çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi olumsuzluklara dikkat çekip bu konularda yoğunlaşmayı öneriyor. 113 yıllık organizasyonumuzda birlikte hareket ederek toplumumuzda belkide hiç tanımadığımız insanların yaşam standartlarını hiçbir karşılık beklemeden yükseltebileceğimizi işaret ediyor.Bu ideale ulaşmak için çağımızın bize sunduğu son teknolojileri ve sosyal medyayı kullanarak hedeflerimizi,amaçlarımızı ve hizmetlerimizi doğru anlatmamız gerekiyor" dedi.

Bu seneki dönem projeleri üzerinde önemle duran Demircioğlu "Bizler iyi şeyler yapmak ve faydalı olmak üzere yola çıkmış gönüllü insanlarız. Bizimle aynı düşünce doğrultusunda olan, Büyük Atatürk’ün çağdaş medeniyet yolunda çalışmaya gönüllü,Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan kurumlar,kuruluşlar veSTK’larıyla birlikte çalışmaya her zaman hazır olan bir sivil toplum kuruluşuyuz.2018-2019 döneminde kendimizi daha doğru anlatabilmek ve hedeflerimizi tanımlamak üzere "Köyümüze Rotary Geldi"  komitesinin çalışmalarınaağırlık vereceğiz. Toplumun en küçük birimleriyle iletişime geçip,bireylere dokunarak,oturup konuşarak ihtiyaçlara çare üretmeye çalışacağız. Çalışmalarımızın tamamında yanımıza genç arkadaşlarımızı dadahil edip onların enerji ve yaratıcılıklarından yararlanacağız. Toplum sağlığını ve yaşamını etkileyen en önemli konu olantemiz gıda,temiz üretim ve verimli,üretken toprakkonularında yaptığımız detaylıçalışmalarla üreticilerimize ve tüketicilerimize doğru,sağlıklı ve verimli olma konularında tanıtıcı bilinçlendirme çalışmaları yapacağız. Kulüplerimiz kendi bölgelerinde ve belirledikleri üretim birimlerinde konu ile ilgili proje çalışmalarına başladılar." dedi.
 

Dönem Başkanı Demircioğlu ayrıca, " Bu dönem üzerinde çalıştığımız bir diğer konu ise 'Toplumsal Barış ve Toplumsal İletişim' dir. Günümüzde ihtiyaç hissettiğimiz ve toplumu oluşturan bireyler arasında mutlak tesis edilmesi gerekenin sevgi,saygı ve hoşgörü ortamı olduğunu düşünüyoruz. Bu ortamı oluşturmak için çalışmaları yapmak üzere oluşturduğumuz bir komitemiz var ve uzman arkadaşlarımızbu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Dönem içinde yapacağımız çeşitli uygulamalarlatoplumumuzda bu farklılaşmayı yaratma arzusu içerisindeyiz. Sonuç olarak; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün söylediği gibi; 'En iyi bireyler,kendinden çok,bağlı olduğu toplumu düşünen,onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına yaşamını veren insanlardır. ‘Bizlerde O'na layık vatandaşlar olmaya çalışıp ilham kaynağı olacağız." şeklinde konuştu.

Rotary'nin insanlığa hizmet üreten çalışmalarını ve bu yıl ki projelerinin anlatıldığı toplantı federasyona bağlı kulüplerin dönem projelerini sunmalarının ardından sona erdi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Yorum Yazın
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık