kampüs yol

ASKON, DGTP’ye ev sahipliği yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASKON, DGTP’ye ev sahipliği yaptı
Abone ol
Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu (DGTP) Kasım ayı toplantısı ASKON Denizli şubesi ev sahipliğinde yemekli programla gerçekleşti. Platform  başkanı Erdal Otçu, toplantı sırasında katılımcılara aylık çalışmaları aktardı.
büyükşehir

Toplantıya Konya Gönüllü Teşekküller Platformu temsilcileri, DGTP Başkanı Erdal Otçu, ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük,  Denizli’de ki çok sayıda dernek,vakıf, sendika başkan ve temsilcileri katılım sağladı. Toplantı dernek başkanı Erdal Otçu'nun DGTP’nin Kasım ayına kadar gerçekleştirdiği çalışmaları katılımcılara anlatmasıyla başladı.

 

DGTP’NİN BARIŞ PINARI HAREKATINA İLİŞKİN ÇALIŞMALARI

Otçu, açılış konuşmasına ev sahibi olan ASKON Denizli ailesine teşekkür ederek başladı. Açıklamalarına devamla Barış Pınarı Harekatına ilişkin olarak DGTP’nin hangi yönde çalışmaları olduğunu aktaran Otçu, “ Malum olduğu üzere 9 Ekim günü saat 16:00’da Barış Pınarı Harekatı başladı ve 9 gün devam ettikten sonra ABD ile 120 saat süreli ve daha sonra da Rusya ile 150 saat süreli bir anlaşmayla durduruldu. Türkiye’nin hedefi 444 km. uzunluğunda 20mil/32 km derinliğinde bir güvenlik koridoru oluşturulması, Türkiye’de geçici koruma kapsamında bulunan 3.650.000 Suriyeli’den bir kısmının burada iskan edilmesi, perde arkasında İsrail’in olacağı proje bir terör devletçiliğinin kurulmasının önlenmesi idi. Bu amaçlara büyük ölçüde ulaşıldı. Tabi ki Türkiye’nin önünde uzun bir süreç var. Biz DGTP olarak Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasından sonra “Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçiklerimizin yanında; fakat kana doymayan vampir örgütler ile; teröre destek veren ülkelerin ve sosyal medya teröristlerinin tam karşısındayız” başlığı ile bir deklarasyon yayınladık ve bu beyanatımız bir çok gazete ve haber sitesinde yayınlandı. Bunu yeteri görmedik Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı yapmak üzere; gün ve saati belirleyerek hazırlık yapmış iken; ABD ile yapılan anlaşma yürürlüğe girdiği ve tekrar başlamayabileceği ihtimaline binaen iptal etmek durumunda kaldık. Bütün bunlar olurken; 19 Ekim 2019 Cumartesi günü gelen bir teklif üzerine; 20 Ekim Pazar günü organize olmuş bir şekilde bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda; Barış Pınarı Harekatı hakkında Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile DGTP mensuplarımız bilgi alışverişinde bulundu” dedi.

 

DGTP, TRUMP’A TEPKİ GÖSTERDİ

Otçu, toplantı sırasında ABD Başkanı Trump’ın Barış Pınarı Harekatına ilişkin yönelik tutumu ve çelişkili açıklamaları üzerine, “Malum olduğu üzere; Trump atıldığında; çöp kutusuna hakaret olacak muhteviyatta paçavra bir mektup yazdı. Bu mektubu ben çöp sepetinden alıp, kırışıklığını düzeltip, cevabi bir mektup yazdım. Bu açık mektup Denizli basınında DGTP’ye ilişkin olarak yer aldı” dedi.

 

DGTP 29 EKİM’DE DE YAZDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniylede Otçu, “29 Ekim 2019’da Cumhuriyetin 96. Yılı idi. 29 Ekim 2019 tarihi her ne kadar Cumhuriyet’in 96. Yılı idiyse de; aynı zamanda; 1299 yılında Osman Bey tarafından kurulan Osmanlı Beyliği’nin, Osmanlı İmparatorluğu haline gelip; rejim değişikliğiyle Cumhuriyete dönüşmesinden sonra; devlet geleneğimizin 720. Yılı idi. “İmparatorluktan Cumhuriyete 720. Yıl” başlığıyla; Türkiye Cumhuriyeti’nin; Osmanlı İmparatorluğu’nun devamı olduğuna dair bir köşe yazımız yine medyada yer aldı” dedi.

Platform başkanı Erdal Otçu’nun sözlerini tamamlamasıyla selamlama konuşması yapan ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük gelen katılımcılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından katılımcılar toplantı konusu olan “Birlik ve Beraberlik” konusuna ilişkin olarak görüş ve düşüncelerini belirtti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Parkurların Çal GarasıÖnceki Haber

Parkurların Çal Garası

Denizli’de  Cinsel İçerikli Ürün Ele GeçirildiSonraki Haber

Denizli’de  Cinsel İçerikli Ürün Ele Geç...

Yorum Yazın

Denizli için kritik uyarı Yarına Dikkat!
Denizli'de belediye işçileri belediyenin malzemelerini çaldı
Denizli'de bayramlaşma sonrası korona şoku çok sayıda kişiye bulaştı merhaba
Denizli’de Çocuk Tacizcisi Polis Tarafından Yakalandı
Milas Orman Yangınına Denizli’den Takviye
Saldırganın, Polisin Ayağını Kırdığı Anların Görüntüleri Ortaya Çıktı
Bu yıl 847. Kez yapılacak olan festival için hazırlıklar tamam
Denizli’de Koronayı Atlatan Çift Yaşadıklarını Böyle Anlattı
Reflektör Bulunmaması Kaza Yaptırdı
Kazada Anne öldü, eşi ve 2 çocuğu yaralandı
Ücretsiz tercih danışmanlığı yoğun ilgi görüyor
Kardeşler 6 Yıl Sonra Denizli’de İkinci Kez Defnedildi
Meteoroloji'den denizli için yağış uyarısı!
Polislere Saldırdı Bacağından Vuruldu
90 Yaşındaki Adam Hala Bulunamadı
Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi Kazada Öldü
Pamukkale Belediyesi Araç Filosunu Daha Da Genişletti
Denizli’de Orman Yangını Büyümeden Söndürüldü
Denizli'de polis ile suç makinesi arbedesinde polisin ayağı kırıldı 
İkinci elde fiyat oyununa dikkat!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar