evora

Baş Ağrılarınızın Ve Gerginliğinizin Sebebi Gözleriniz Olabilir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Baş Ağrılarınızın Ve Gerginliğinizin Sebebi Gözleriniz Olabilir
Abone ol
Görüşü zorlaştıran ve hayatı negatif yönde etkileyen göz bozuklukları, kontrol altına alınmadığı taktirde sadece bu etkilerle kalmayarak fiziksel ve psikolojikproblemleri de beraberinde getirebiliyor. Görüş teknolojileri alanında dünya devi HOYA’nın Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Hakan Kayra, göz ardı edilen görme problemleri sebebiyle göz çevresinde huzursuzluk ve gerginlik ile ortaya çıkan baş ağrıları kompleksine, yani ‘astenopi’ye karşı uyarıyor.
büyükşehir

Kontrol altına alınmayan göz bozukluklarının doğuracağı negatif etkilere karşı uyaran HOYA Türkiye Satış ve PazarlamaDirektörü Hakan Kayra,‘Gözbozukluklarınındoğru ölçüm ve reçete değerleriyle, doğru cam seçimi, doğru çerçeve seçimi ve doğru montaj ile giderilmemesi sonucunda vücutta fiziksel sorunlara da neden olduğu tespit edilmiştir. Göz çevresinde huzursuzluk ve gerginlikle başlayan başağrılarıbulunanastenopiyesahiphastalardaayrıca, gözlerde yanma hissi, sulanma, batma, kaşınma, gözlerde kanlanma, ışık hassasiyeti, yorgunluk hissi, yazılarda karıştırma, bulanıklaşma ve çoğu zaman çift görme de meydana gelir. Hasta okumaya kısa bir ara verdiğinde bu tip şikayetleri azalır fakat çalışmaya devam ettiğinde tekrar aynı şikayetler bu sefer daha şiddetli olarak ortaya çıkar. Astenopik şikayetlere, göz çevresinde, kaş bölgesinde, kafanın ön bölgesinde hatta yan bölgedeki şakak kısımlarında şiddetli ağrı ve baskı hissi eklenmektedir. Zaman zaman da kafanın arka bölgesindeki ağrılar, boyuna hatta omuzlara yayılmaktadır. Boyun ve omuz adalelerindeki kasılmalara bağlı hassasiyete bulantı, baş dönmesi vs. gibişikayetler de eklenmektedir‘diyor.

 

‘Kontrol altına alınmayan göz problemlerinin etkileri depresyona kadar gidebiliyor’

Odaklanma ve renkleri seçmede zorlanma gibi görme sorunlarının fiziksel etkilerinin yanı sıra ruhsal zararlara da yol açabileceğini belirten Kayra, uzak ya da yakını görememenin veya bulanık görmenin kişilerde depresyonu tetikleyebileceğini belirtiyor. ‘Sosyal ve iş hayatında görme sorunu sebebiyle engellerle karşılaşan kişiler bu sorunları kontrol altına almadığında psikolojik olarak da zarar görebiliyor’ diyen Kayra, görme problemlerine karşı düzenli göz muayenesinin önemine bir kez daha vurgu yapıyor.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Zolan’dan Milli Mücadele Günü MesajıÖnceki Haber

Başkan Zolan’dan Milli Mücadele Günü Mes...

Prof. Dr. İsmail Çeviş, Covid-19’un Ekonomi Üzerine Etkisini DeğerlendirdiSonraki Haber

Prof. Dr. İsmail Çeviş, Covid-19’un Ekon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar