Denizli
11 Aralık, 2023, Pazartesi
 • DOLAR
  28.91
 • EURO
  31.69
 • ALTIN
  1872.9
 • BIST
  8053.42
 • BTC
  37105.94$

Başkan Erdoğan, Kazakistan İle Ticaretimizi Artırmak İstiyoruz

Başkan Erdoğan, Kazakistan İle Ticaretimizi Artırmak İstiyoruz
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Kazakistan Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi YerkebulanSapiyev’i misafir etti. Erdoğan, konuk büyükelçiye Denizli ekonomisi ve Denizli Ticaret Odası faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. “Kazakistan bizlerin ata yurdudur. Türkiye’mizi Kazak kardeşlerimizin ikinci evi olarak görüyoruz. Dost ve kardeş Kazakistan ile ilişkilerimizi daha da geliştirip, ticaretimizi artırmak istiyoruz. Sizleri burada ağırlamaktan büyük onur duyduk” şeklinde konuştu.Büyükelçi Sapiyev ise Türkiye’nin çeşitli illerine ziyaretlerde bulunduğunu Denizli’de çok sıcak karşılandığını ifade ederek, “Kazakistan’da Türkiye’nin birçok şehrinden yatırımcı var. Denizli’den de yatırımcı bekliyoruz” dedi.

Açılış ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Denizli’ye gelen Kazakistan Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi YerkebulanSapiyev, Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Kazakistan Büyükelçiliği Müsteşarı AssyljanMirzaluyev, Kazakistan Yatırım Destek Ajansı Türkiye Temsilcisi NuriddinAmankul ve Denizli Fahri Konsolosu Okan Oğuz'un yanısıra Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Başkanı Mahmut Catlıkile Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, meclis başkanlık divanı ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu ziyaret, samimi bir ortamda gerçekleşti.

ERDOĞAN: “TİCARETİMİZİ ARTIRMAK İSTİYORUZ”

Başkan Erdoğan, Denizli ekonomisi ve Denizli Ticaret Odası’ndaki faaliyetleriyle ilgili konuklarına bilgi verdi. İki ülke arasında iş birliği yapılabilecek alanlar ve sektörler ile iş hacmini artırmanın yollarını istişare etti.

Denizli’nin Kazakistan’dan pamuk ipliği, bakır ve PVC gibi ürünler ithal ettiğini ifade eden Erdoğan, “İhracatımıza konu olan ürünler arasında hazır giyim, kimyevi maddeler, bakliyat-yağlı tohumlar yer almaktadır. Kazakistan bizlerin ata yurdudur. Türkiye’mizi Kazak kardeşlerimizin ikinci evi olarak görüyoruz. Dost ve kardeş Kazakistan ile ilişkilerimizi daha da geliştirip, ticaretimizi artırmak istiyoruz. Sizleri burada ağırlamaktan büyük onur duyduk. Denizli ile ilgili yapılabilecek ne varsa Denizli Ticaret Odası olarak hazırız” dedi.

 

BÜYÜKELÇİ SAPİYEV: “DENİZLİ’DEN YATIRIMCI BEKLİYORUZ”

Büyükelçisi YerkebulanSapiyev ise ülkesi ve sektörleri hakkında paylaşımda bulundu. Denizli’den Kazakistan’a yatırımcı davet eden Sapiyev, “Denizli’ye ilk kez geldim ve burada çok iyi ağırlandım. Misafirperver ve girişimci insanlardan olan bu şehirdeyörük kültürünün de yaygın olduğunu gördüm. Yabancı yatırımcıları ülkemize daha fazla çekmek istiyoruz. Çeşitli sektörlerden Türkiye’nin farklı illerinden Kazakistan’da yatırımcılarımız var. Denizli’den de yatırımcı görmek isteriz” dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Erdoğan, Büyükelçi Sapiyev’e Denizli horozu figürü hediye etti.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!