Çal’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çal’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı
“Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nın bu yılki ana teması “Cami ve Hayat” oldu. Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Denizli’nin Çal ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçe Müftüsü Abdullah Vurucu, “Camiler, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz ocaklardır. Tüm meslektaşlarımın haftasını kutluyorum” derken, Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, din görevlilerinin vatan ve millet sevgisinin aşılanmasında önemli rolleri olduğunu vurgulayarak, “Camilerimiz, din görevlilerinin gayretleriyle vatan sevgisinin ve güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocakları olarak hizmet vermelidir. Din adamlarının görevi sadece namaz kıldırmak değildir, din adamları entelektüel olmalıdır” diye konuştu.
denizli büyükşehir

Çal Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan kutlamaya Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, Çal Müftüsü Abdullah Vurucu, Bekilli Müftüsü Muhammet Yusuf Yaşar, SGK Müdürü Taner Tokaç, İlçe Tarım Müdürü Aydoğan Gürcan ve din görevlileri katıldı.

Toplantıda konuşan Çal Müftüsü Abdullah Vurucu, din görevlilerinin ve camilerin toplum için ışık olduğunu söyleyerek, “Camiler, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz ocaklardır. Tüm meslektaşlarımın haftasını kutluyorum. Her din adamı tarafsızdır ve görevi sadece güzel ahlakımızı ve dinimizi öğretmektir. Camilerimiz toplumun aynasıdır. Camilerimiz temiz ise toplumumuz temizdir. Camiler paylaşmayı, kimsesizlere sahip çıkmayı, merhameti öğretir. Toplum hayatında din görevlilerinin önemli görevleri ve konumu vardır. Tüm meslektaşlarımızın haftasını bir kez daha kutluyorum” dedi.

BAŞKAN AKCAN; “DİN GÖREVLİSİNİN GÖREVİ SADECE NAMAZ KILDIRMAK DEĞİLDİR”

Din Görevlileri ve Camiler Haftası etkinliğine katılan Belediye Başkanı Fethi Akcan, bu önemli hafta nedeniyle ayrıca mesaj yayınladı. Akcan, din görevlilerinin vatan ve millet sevgisinin aşılanmasında önemli rolleri olduğunu vurgulayarak, “Camilerimiz, din görevlilerinin gayretleriyle vatan sevgisinin ve güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocakları olarak hizmet vermelidir. Camiler aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Din görevlilerinin işi sadece namaz kıldırmak değildir. Hayatın her alanında toplumun içinde olmaları gerekiyor. Din görevlileri entellüktüelolmalı ve sosyal hayatın içinde her zaman yer almalıdır. Bu vesile ile din görevlilerinin haftasını kutluyorum” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’de 19 İlçe Lezzet İçin YarışacakÖnceki Haber

Denizli’de 19 İlçe Lezzet İçin Yarışacak

Bağları Korumak İçin Güvenlere Karşı Şaşırtma TaktiğiSonraki Haber

Bağları Korumak İçin Güvenlere Karşı Şaş...

Yorum Yazın

İdlib'den acı haber geldi
Göğsü alınmadan meme kanserinden kurtuldu
ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER ‘DEĞİŞİM’E TALİP
BABADAĞ’DAN İZMİR TEMASI
Denizli'de uygulanan tedavi yeniden umut oldu
Denzli CHP'de devir teslim töreni gerçekleşti
KIZILCABÖLÜK’TE YALÇIN DÖNEMİ
Denizlili futbolcudan efsane gol
Denizli'de yaşlı adam 6 gündür kayıp
Denizli'de Havacılık sektörünün dönüşümü konuşuldu

Başka haber bulunmuyor!