Çapar “Kibir Siyaseti İçin Sonun Başlangıcı Gelmiştir!”   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çapar “Kibir Siyaseti İçin Sonun Başlangıcı Gelmiştir!”   
İYİ Parti Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyesi ve Ege Bölge Koordinatörü  Av. Bayram Can Çapar İstanbul seçimlerini değerlendirerek “Cumhuriyetin 100.yılına 2023'e “5” kala anayasa değişikliği ile yasama, yürütme ve yargı ayrılığını ortadan kaldırarak keyfiyet içeren sorgulanamaz, tartışılamaz tek adam rejimini inşa eden parti devlet fikri, halktan ve tabandan kopuk siyasetin oluşumunu hazırlamıştır” dedi.  
denizli büyükşehir

2023’e 4 kala,   Milletin refahı yerine, mensubiyetlerinin partililerinin refahını tercih eden anlayışın siyasi ömrünü İstanbul seçimleri ile birlikte tamamladığının altını çizen Bayram Can Çapar,  “Milletimizin uyarılarını görmek yerine parti devlet fikrinin doğası gereği daha çok şatafat, daha çok kibir ve daha çok fevrilikle İstanbul seçimlerde savrulup gitmiştir.  Yeni Türkiye daha yoksul, daha yolsuz ve daha yasaklı olarak inşa edildi. Hukuka uygunluk ve anayasal değerlere sadakat edilmemesi sıradanlaştırıldı. Kendine güç katmaya çalışan, kuralsız ve istikrarsız siyasetin bedeli ise milletimize kötü bir ekonomi olarak ödetildi. İşte Tekrarlanan İstanbul seçimlerini yerel seçim olmaktan çıkartan gerçeklik budur” dedi.

GÜÇLÜ HUKUK, İSTİKRARLI EKONOMİ

Bir ülkenin refahı ve gelişkinliği öncelikle güçlü bir hukuk sistemi ve istikrarlı ekonomiye sahip olması ile sağlanacağını belirten açıklamasında Çapar, şu ifadeleri kullandı:

“Çözüm için istihdamın, liyakat ile bağlantısı kurulmak zorundadır. Devletin hikmeti, adaleti tesis etmek ise adaletin tesis edildiği yerde liyakati tesis etmektir. Liyakatsizliğin sonucu tabiiyetin/dalkavukluğun kurumsallaşmasıdır. Bu yüzden adalet ve ekonomi siyasete bağımlı ve kırılgan hale gelmiş, dünya ile rekabetinden artık kopmuştur. Siyasi manevralara göre şekillenen çarşı - pazar ekonomisinden, siyasi konjonktüre göre şekillenen adalet sisteminden Türkiye’nin acilen çıkarılması gereklidir. Gerçek gündemimiz çöken ekonomimizi kurtarmak, Suriyeliler meselesi ile ilgili adım atmak ve misak-ı milli’nin bir parçası olan mavi vatanımızın yani Doğu Akdeniz sorununu çözmek olmalıdır.

“VATAN VE HÜRRİYET HATTININ İLERİ YÜRÜYÜŞÜ BİZ GENÇLERLE OLACAK”

Bu topraklar  her zaman bir Köroğlu yetiştirdi. Zalimlik karşısında hep mazlumdan, haktan adaletten yana oldu. Kadim Türk Milleti; Yusuf Has Hacip’in fikriyatı ile Alparslanları, Şeyh Edebali’nin fikriyatı ile Osman Gazi’yi Akşemseddin’in Fikriyatı ile cihan imparatoru Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve akabinde kültür ve inanç ikliminin şahikası Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştirip Cumhuriyeti ve kültür mirasını bizlere emanet etti.  Bu toprakların huzuru, geleceği ve bekası biz Türk Gençlerine emanettir. Biz, Atamızın bize emanet ettiği Türkiye’yi yeniden muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya hazırız! Bağımsız hukuk devleti ve demokrasi mücadelesinde, Vatan ve Hürriyet Hattının ileri yürüyüşü biz gençlerle olacak!.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Motorin fiyatlarına zam geldiÖnceki Haber

Motorin fiyatlarına zam geldi

10 Numara Denizli'ye ÇıktıSonraki Haber

10 Numara Denizli'ye Çıktı

Yorum Yazın

Merkezefendi'de Sürpriz Bir Gelişme 2 İsim Adaylıktan Çekildi
Mehmet Altınöz Yeniden Başkan Oldu
Süleyman İnce Yeniden Başkan Oldu
Kafa Kafaya Çarpıştılar 3 Yaralı
Anne Ve  Engelli Kızdan Haber Alınamıyor
Hayvan Yemi Yüklü Kamyon Devrildi
DEN-GÖÇ-DER’den Denizlispor’a Destek
Denizli Büyükşehir'den Gürbüz Azak Sergisi
Denizli’de Gözler Bu Karşılaşmada Olacak
PKK’lı Teröristtin Denizli Detayı Dikkat Çekti

Başka haber bulunmuyor!