Denizli
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

CHP'de Denizli Milletvekili aday adayları belli oldu

CHP'de Denizli Milletvekili aday adayları belli oldu
CHP'de 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan milletvekilliği seçimleri için yapılan başvuru sayısı belli oldu. CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, 29 ismin aday adaylığı için başvurduğunu açıkladı. 29 isim arasında eski İl Başkanları Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Mahir Akbaba ile PAÜ eski Rektörü Hasan Kazdağlı, genç işadamı Şeref Arpacı ile Ziraat Mühendisi Mehmet Efe gibi isimler yer alıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Aday Adayları bir araya geldi. 

CHP Denizli İl Başkanlığında yapılan toplantıya Aday adayları ve parti yöneticileri katıldı. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte birlik ve beraberlik içinde seçimden zaferle ayrılacaklarını belirten İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Ekonomi, sağlık, eğitim, adalet… neresinden tutarsanız tutun AKP iktidarının ülkemizi yönetemez duruma geldiğini görüyoruz. Gerek pandemi sürecinde, gerekse son olarak yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinde de gördük ki devletin kurumlarının içi boşaltılmış. Vatandaşlarımıza yardım amacıyla kurulan kurumlar, ehil olmayan kişilerin elinde ticarethaneye dönüşmüş durumda. Referandum öncesi Türkiye’yi uçuracağını iddia ettikleri tek adam rejimi sayesinde bu güzel ülkemiz hızla geriye gitmeye başladı. Son olarak Kadın 6284 sayılı kanunu kaldırmayı hedefleyen Yeniden Refah Partisini de Cumhur ittifakına alarak, niyetlerini tam olarak belli etmişlerdir. Biliyorum ki kadınlarımız buna en güzel cevabı sandıkta verecektir” dedi.

 

Denizli’den Milletvekili olmak için 29 başvuru yapıldığına dikkat çeken Başkan Horzum, “Önümüzdeki seçim Partimiz, Millet İttifakı ve ülkemiz için son derece önemli bir seçim. Ülkemizin geleceği için bu kadar kritik bir dönemde taşın altına elini değil, vücudunu koyarak hizmete talip olan tüm aday adayı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Sıralama ne olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte çalışarak seçimden zaferle ayrılacağımıza inancım tam. Genel Başakanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Halil İbrahim soframıza herkesi davet ediyoruz. 15 Mayıs sabahı hep birlikte yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Bu süreçte tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyor ve iktidar yürüyüşümüzde başarılar diliyorum” diye konuştu.

DİKKAT ÇEKEN İSİMLER 

CHP'nin aday adayları arasında eski İl Başkanları Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Mahir Akbaba, PAÜ eski Rektörü Hasan Kazdağlı, genç işadamı Şeref Arpacı, Ziraat Mühendisi Mehmet Efe, Pamukkale Belediye Başkan adayı Ahmet Divarcı, Merkezefendi Belediye Başkan adayı Arif Balkanay, Merkezefendi İlçe eski Başkanı Sedat Demirci gibi isimler yer alıyor. 

CHP Denizli’nin Aday Adayları:

Adil Demir

Ahmet Divarcı

Ali Asker Kantürk

Ali Hızır Pircanlar

Arif Balkanay

Ayşe Hazer

Bilgehan Burgul

Bülent Nuri Çavuşoğlu

Fikret Çuvaç

Gülin Coşkun

Gülizar Biçer Karaca

Halil Kurt

Halil Selim Başgün

Halis Ödel

Hasan Kazdağlı

İlhan Özcan

Kenan Öztürk

Mahir Akbaba

Mehmet Boyar

Mehmet Efe

Mehmet Ali Orpak

Mustafa Çallıca

Nejat Elaldı

Ramazan Yaka

Salih Kocalar

Sedat Demirci

Servet Oğuzhan Diker

Süleyman Hecebil

Şeref Arpacı

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!