Davete İcabet Ettiler 10 Kilometre Yürüdüler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Davete İcabet Ettiler 10 Kilometre Yürüdüler
Denizli Doğa Yürüyüş Spor Kulübü Derneği (DOĞADEN) üyesi dağcılar, Çal kısık Kanyonu Yürüyüşü’nde tarih ile iç içe muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdi.  Dernek Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, “Çal’ın doğasever başkanı Fethi Akcan’ın davetiyle muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun ve Büyük Menderes Vadisi’nin güzelliği hepimizi bir kez daha büyüledi” derken, Başkan Akcan ise, “Tarihi ve doğal güzellikleri ile Çal, doğaseverler için çekim merkezi oldu” yorumunda bulundu.
denizli büyükşehir

DOĞADEN’in yürüyüşü Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nden başladı. Büyük Menderes Nehri güzergahından Değirmenderesi mevkisine gelen yürüyüşçüler, buradan kayalık bölgeye tırmandı ve Çal kanyonunun başladığı yerden bitiş noktasına vardı. 10 kilometrelik yürüyüş yolunda tarih ve doğal güzellikleri görün doğaseverler, Kumral Mesireliği’nde yemek molası verdi.  Çal Belediyesi, doğa severlere keşkek ikramında bulundu.

DOĞASEVER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

DOĞADAN Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, “Çal, doğasever bir başkana sahip olduğu için şanslı. Bizlerde Çal’ı tanımaya başladık. Burada muhteşem yürüyüş yolları ve parkurlar var. Doğa ve tarih ile iç içe yürümek Çal’da mümkün. Çal’ın doğasever başkanı Fethi Akcan’ın davetiyle muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun ve Büyük Menderes Vadisi’nin güzelliği hepimizi bir kez daha büyüledi” diye konuştu.

AKCAN; “ÇOK SAYIDA TURİST GELECEKTİR”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “İlçemiz tarihi ve doğal güzellikleri ile doğa severlerin, doğa yürüyüşçülerinin, fotoğraf sanatçılarının uğrak yeri haline geldi. Kısık Kanyonu’ndaki çalışmalar bittiğinde bölgeye çok sayıda turistte gelecektir. Tüm planlamalarımızı bunun üzerine yapıyoruz. Bakir bir bölge olan Çal’da bacasız sanayi diye tabir edilen turizmi mutlaka harekete geçirmeliyiz. Bunun için de kararlıyız” dedi.

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PAÜ Hastanesi Göz Hastalarına Hizmet Vermeye Devam EdiyorÖnceki Haber

PAÜ Hastanesi Göz Hastalarına Hizmet Ver...

Denizli'de 'Jigolo Yapma' Vaadiyle İnsanları Kandırdılar Sonraki Haber

Denizli'de 'Jigolo Yapma' Vaadiyle İnsa...

Yorum Yazın

Süleyman İnce Yeniden Başkan Oldu
Kafa Kafaya Çarpıştılar 3 Yaralı
Anne Ve  Engelli Kızdan Haber Alınamıyor
Hayvan Yemi Yüklü Kamyon Devrildi
DEN-GÖÇ-DER’den Denizlispor’a Destek
Denizli Büyükşehir'den Gürbüz Azak Sergisi
Denizli’de Gözler Bu Karşılaşmada Olacak
PKK’lı Teröristtin Denizli Detayı Dikkat Çekti
7 Yıldır Görülmüyordu Kayıp Lale Denizli Bulundu
Denizlispor'dan İlk Bomba Sol Beke Yerli Alternatif

Başka haber bulunmuyor!