Denizli Barosuna Ret, Ertelendiğini Duyurdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli Barosuna Ret, Ertelendiğini Duyurdu
berrpar
Abone ol
Denizli Barosu'nun 10-11 Ekim tarihlerinde yapılması beklenen kongresi belirsizliğe ertelendi. Denizli’de İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi'nin kararı ile etkinliklerin 1 Aralık 2020 tarihine kadar yasaklanması ile Denizli Barosu’nun 47. Olağan Genel Kurulu da ertelenmişti. İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nin kararına dava açan Denizli Barosu’na Yüksek Seçim Kurulu da ret verdi ve Denizli Barosu Genel Kurulu’n ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
büyükşehir

Denizli Barosu’nun 47. Olağan Genel Kurulu İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgeye takıldı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelge ile sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve dernekler gibi kurumların etkinleri 1 Aralık 2020 tarihine ertelenmişti. Genelge doğrultusunda toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu da Denizli’de etkinlikleri yasaklamıştı.

 

RET CEVABI GELDİ

Denizli Barosu’nun 10-11 Ekim tarihlerinde yapılmasını planladığı 47. Olağan Genel Kurul da Hıfzıssıhha Meclisi kararı sekteye uğradı. Denizli Barosu kararın yayınlandığı gün karara karşı dava açarak 47. Olağan Genel Kurulu yapmak istedi. Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceği kararı bekleyen Denizli Barosu’na YSK’den ret cevabı geldi. YSK’nin verdiği karar doğrultusunda Denizli Barosu yönetimi Genel Kurulu ertelediklerini duyururken “Yapılan hukuksuzluğa karsı hukukçu kimliğimizi unutmadan hukuksuz hiçbir işlem ve eylemin içinde olmayacağız.” dedi.

 

ERTELENDİĞİ DUYURULDU

Denizli Barosu tarafından Baro üyesi avukatlara verilen bilgide şu ifadelere yer verildi; “Değerli meslektaşlarımız, avukatlık kanunu gereği, yapılması gereken seçimli 47. Olağan Genel Kurulumuz, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ve YSK kararı ile hukuksuz bir şekilde ertelenmiştir. Bu karara karşı derhal yürütmeyi durdurma istemli dava açılmasına rağmen, bu tarihe kadar yürütmeyi durdurma kararı çıkmamıştır. Yapılan hukuksuzluğa karşı hukukçu kimliğimizi unutmadan hukuksuz hiçbir işlem ve eylemin içinde olmayacağız. Dolayısıyla, mevcut YSK kararı nedeniyle seçimli olağan genel kurulumuz 10-11 Ekim 2020 tarihinde yapılmayacak olup, belirsiz bir tarihe ertelendiğini bilgilerinize saygılarımızla sunarız”

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar