Kollektif
Denizli
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Denizli Büyükşehir Belediyesinde 30 milyon liralık usulsüzlük iddiası

Denizli Büyükşehir Belediyesinde 30 milyon liralık usulsüzlük iddiası
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, önceki dönemle ilgili gerçekleştirilen soruşturma kapsamında tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili ilk suç duyurusunu Salı günü yapacaklarını açıkladı. Suç duyurusuna konu olan usulsüzlüğün 30 milyon lira olduğu iddia edildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Denizli İl Danışma Kurulu Toplantısında konuştu. Önceki yönetimi sert bir dille eleştiren Çavuşoğlu, “Sanıyorlar ki yaptıkları yanlarına kar kalacak. Öyle bir düzen kurmuşlar ki hani bir söz var ya ‘minareyi çalan kılıfını hazırlar’ emin olun ben belediye başkanı olduğumda bir şey öğrendim ki şeytan bile bunlardan korkar. Öyle bir düzen kurmuşlar ki yakalayamıyorsun. Adamı her şeyiyle biliyorsun, içinden geçmiş belediyenin. Bütün imkanlarını kendilerine seferber etmişler hepsini biliyorsun. Ama her şeyin altına imza atacak adam bulmuşlar, kılıfına uydurmuşlar. Onların bu yaptıklarını yanlarına bırakmamak için emin olun işi gücü bıraktık bunları bulmaya çalışıyoruz.

MÜHÜRLÜ TORBA İDDİASI 

“Pazartesi, salı suç duyurusunda bulunuyoruz bir tanesi ile ilgili. Adamlar turnikeyi başka çalıştırmışlar, parayı başka. Mühürlü torba diye bir sistem bulmuşlar. Bu torbalarla beraber gayrimeşru para taşımışlar. Şimdi parça parça bunları tespit ediyoruz.

KAÇAK İŞYERİ AÇIKLAMASI

Zabıta arkadaşlar doğal olarak denetim yapıyor, imardaki arkadaşlar da denetim yapıyor. Tutulacak hiçbir yeri yok. Her şeyi yasadışı. Sayın ilçe belediye başkanımızla beraber herhalde o süreci de en kısa sürede tamamlayacağız, kaçak yerlerini başlarına yıkacağız. Çünkü onların tamamı bu fakirin, bu fukaranın, bu garibin bu yetimin hakkının olduğu yerler. O hak kimin üstündeyse gittiği yere kadar kovalayacağız. Mezarın içine girdiğinde bile kurtulamayacak. İki tane isim var o isimlerle ilgili iş yerlerini devretmeye çalışıyorlarmış, yerlerini satmaya çalışıyorlarmış. Buradan açık çağrıda bulunuyorum o yerleri alan arkadaşlar o yerlerde takibe devam edeceğimizi bilsinler. Yani malı sattık kurtulduk şansları yok, kimse gidip almasın. Alırlarsa da aynı şekilde onların nasıl arkasına düştüysek o malı satın aldıklarında da kurtulamayacaklar sattıklarında da. Çünkü onlarda sizin bizim hakkımız var" dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 4
  SEVDİM
 • 26
  ALKIŞ
 • 5
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yaymlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!