Denizli CHP'den OHAL İsyanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli CHP'den OHAL İsyanı
Denizli Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Türkiye'de uygulanan OHAL'in kalkması için Denizli Bayramyeri meydanında oturma eylemi düzenledi. Eyleme çok sayıda partili katılırken CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, Türkiye'deki OHAL uygulaması istedi.
denizli büyükşehir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), OHAL'e karşı Denizli’de oturma eylemi düzenledi. CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, "21 aydır süren OHAL ile ülkemizdeki baskı rejimi kurumsallaşmıştır. Demokrasiye ve hukuk sistemine yönelik bir saldırı halini alan OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur” dedi.

Denizli Bayramyeri Meydanında CHP İl Başkanlığı tarafından OHAL'e karşı oturma eylemi yapıldı. Denizli Milletvekillerinden Melike Basmacı, Kazım Arslan ve çok sayıda partilinin katıldığı oturma eylemi öncesinde İl Başkanı Ali Rıza Ertamur, basın açıklaması yaptı.

Ertamur, Türkiye'deki OHAL uygulamasının kaldırılmasını isteyerek, ortak bildiriyi okudu.

Ertamur, "21 aydır süren OHAL ile ülkemizdeki baskı rejimi kurumsallaşmıştır. Demokrasiye ve hukuk sistemine yönelik bir saldırı halini alan OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, meslek oda ve birliklerine yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı solcu, muhafazakâr sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm topluma karşı işlenen bir suç haline gelmiştir. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır" dedi.

CHP'lilerin oturma eyleminin ardından dağıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli İçin Korkutan VeriÖnceki Haber

Denizli İçin Korkutan Veri

Pamukkale Belediyesi'nden Karahayıt'a Kent OrmanıSonraki Haber

Pamukkale Belediyesi'nden Karahayıt'a Ke...

Yorum Yazın

İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökçe Oldu
Denizli’de Ekşi Mayalı Ekmek Yeniden Raflarda
Başkan Örki, Sağlık Ve Gıda Politikaları Kurulu’nu Ağırladı
Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı
Denizlispor'da Barrow Depremi
Maç Sonrası Çarpıcı Açıklamalar
Denizlispor Kritik Maçta Kayıp Denizlispor 0-1 Kayserispor
DDH’de İntihar Girişimi Kendini Boşluğa Bıraktı
Sağlık Ve Gıda Politikaları Kurulu'ndan Başkan Zolan'a Ziyaret
“Denizli’nin dünü bugünü”

Başka haber bulunmuyor!