Denizli'de “Erasmus Days”Avrupa Festivali Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli'de “Erasmus Days”Avrupa Festivali Başladı
2017 yılında ilki düzenlenen ve ülkemizde de 2018 yılı içerisinde 200’ü aşkın farklı etkinlikle kutlanan "Erasmus Days" Avrupa festivalinin üçüncüsü 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Avrupa çapında eş zamanlı etkinlikler düzenleniyor.
denizli büyükşehir

 Denizli'de de  “Erasmus Days” Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikle AB bağlı tüm ülkelerle aynı anda gerçekleştirildi.  

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Seleyman Ekici, Erasmus+ projesi yapan okul müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri ile davetliler katıldı.

Etkinliğin açılış kurdelasını kesen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Böyle güzel bir günde, bayram havasında 37 projeyle bizlere mutluluk yaşatan okul müdürlerimize, öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili gençlerimize içtenlikle teşekkür ediyorum.Değerli arkadaşlar, biz 2023 vizyon belgesi doğrultusunda 2023 Türkiye’sinde “İşte Denizli Milli Eğitimi bu ! “ diyebileceğimiz bir çalışma içerisindeyiz. Bugün yavrularımızla birlikte öğretmen ve okul müdürü arkadaşlarımız bir sevgi içerisinde burada bulunuyorlarsa; bu eğitim öğretimde gelinen noktayı gösteriyor. Onun için yapılan güzel çalışmaların ileride eğitim öğretim camiasında daha güzel hizmetlere vesile olmasını dilerken emeği geçen bütün arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilere tekrar tekrar başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Erasmus Days” etkinliği kapsamında Türkiye Ulusal Ajansınca ilimizden 2018 ve 2019 yılında kabul edilerek hibe alan 37 AB Erasmus+ projesi  sergilendi.

Etkinliğin ilk gününde farklı okullardan öğretmenler ve öğrenciler ziyaretler gerçekleştirdi. Proje sahibi okullar hazırladıkları ve hayata geçirdikleri projelerini gün boyu ziyaretçilere tanıttılar. Yapılan etkinlikle ilimizden hayata geçirilen Erasmus+ projelerinin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve diğer okullarında yeni projeler hazırlamasına teşfik etmesi amaçlanıyor.

Projelerini sergileyen okullar ise 11-12 Ekim 2019 tarihlerinde kendi okullarında tanıtım etkinliklerini sürdürmeye devam edecekler.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PAÜ’de“Ermenistan’ın İşgal Politikaları” Konulu Uluslararası Panel YapıldıÖnceki Haber

PAÜ’de“Ermenistan’ın İşgal Politikaları”...

Denizli’de İlginç Olay Kiracısına Kızdı Tel Örgü İle KapattıSonraki Haber

Denizli’de İlginç Olay Kiracısına Kızdı...

Yorum Yazın

İdlib'den acı haber geldi
Göğsü alınmadan meme kanserinden kurtuldu
ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER ‘DEĞİŞİM’E TALİP
BABADAĞ’DAN İZMİR TEMASI
Denizli'de uygulanan tedavi yeniden umut oldu
Denzli CHP'de devir teslim töreni gerçekleşti
KIZILCABÖLÜK’TE YALÇIN DÖNEMİ
Denizlili futbolcudan efsane gol
Denizli'de yaşlı adam 6 gündür kayıp
Denizli'de Havacılık sektörünün dönüşümü konuşuldu

Başka haber bulunmuyor!