Denizli
21 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Denizli'de mülteci sorununa 'Yetti Gari' dediler

Denizli'de mülteci sorununa 'Yetti Gari' dediler
CHP Denizli Teşkilatı, Türkiye ve Denizli'deki mülteci sorununa dikkat çekmek amacıyla 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda bir oturma eylemi düzenledi. Eylem öncesinde açıklama yapan CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, mülteci sorununun çözümü konusunda CHP'nin etkili bir rol oynayabileceğine vurgu yaptı.

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ilçe belediye başkanları, başkan adayları ve partililerin katıldığı eylemde, "Çocuğumu nasıl bir gelecek bekliyor?", "Geleceğe güvenle bakamıyorum", "Geleceğimizi kimlere emanet diyorsunuz?" gibi pankartlar taşındı.

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, basın açıklamasında mülteci sorununa dikkat çekerek, "Denizli'de yaşanan bu mülteci sorununu ancak biz çözeriz" şeklinde konuştu. Eylem, mülteci sorununa ilişkin farkındalık yaratma amacı taşıdı ve CHP'nin bu konuda çözüm önerilerini kamuoyuna iletmeyi amaçladı.

Denizli'de mülteci sorununa 'Yetti Gari' dediler

Denizli'de suç istatistikleri yüksek

Denizli'de suç istatistiklerinin yüksek olduğunu belirten CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, kentteki güvenlik sorunlarına dikkat çekti. Çavuşoğlu, halkın artık korkarak sokaklara çıktığını ifade ederek, can güvenliğinin önemli bir sorun haline geldiğini belirtti.

Denizli'de mülteci sorununa 'Yetti Gari' dediler

Denizli'de 20 bin kayıtlı mülteci

“Denizli halkı artık sokaklarına korkarak çıkıyor" diyen Çavuşoğlu, misafirperverliğiyle bilinen bir millet olduklarını ancak şu anda Denizli'de 20 bin kayıtlı mülteci bulunduğunu ve kayıtsız olanların da eklenmesiyle bu sayının daha da arttığını ifade etti. Denizli ev kiralarken, hastaneye giderken 2. Sınıf vatandaş gibi hissetmekten bıktı’ diyen Çavuşoğlu, Tarım Bakanı’nın geçtiğimiz günlerde söylediği sözlere de dikkat çekti. Çavuşoğlu, “2050’de gelecek misafirlerden bahsediyor, nüfusumuz 210 milyon olacak diyor sayın bakan. Orada bir durun, misafirperver bir milletiz biz evet ama unutmayın misafirliğin kısası makbul. Üstelik siz var olanlara yenilerini eklemekten söz ediyorsunuz. Resmi rakamlara göre 20 bin, gerçekte kim bilir kaç bin mülteci az mı geldi? Bu kadar misafirlik yeter. Artık Sesimizi yükseltiyoruz” dedi.  

Denizli'de mülteci sorununa 'Yetti Gari' dediler

Güvenlik ve mülteci sorunlarına çözüm

Açıklamasında güvenlik endişelerinin yanı sıra mülteci sorununa da değinen Çavuşoğlu, Denizli'de yaşanan bu sorunun çözümü konusunda çaba sarf edeceklerini belirtti. Güvenlik ve mülteci sorunlarına çözüm önerilerini kamuoyuna duyurarak, halkın güvenliği ve refahı için taahhütlerde bulundu.

Denizli'de mülteci sorununa 'Yetti Gari' dediler

Yetti gari

Denizli'de yaşanan güvenlik endişelerine ve mülteci sorununa dikkat çeken CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, şehrin huzurlu bir yapıdan uzaklaştığını vurgulayarak, "Denizlimiz elden gidiyor" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, halkın geleceğe güvenle bakabilmesi için artık "Yetti gari" dedi. 

Mülteci sorununu ancak biz çözeriz

"Mülteci sorununu ancak biz çözeriz" diyen Çavuşoğlu, Denizli'nin suç sıralamasında yer almasını kabul etmediklerini ve bu durumu değiştirmek için mücadele edeceklerini söyledi. Mülteci sorununun çözümüne odaklanacaklarını vurgulayan Çavuşoğlu, bu sorunun giderilmesiyle birlikte Denizli'nin huzura kavuşacağını belirtti.

Başkan adayları ve partililerin de katılımıyla meydanda pankartlarla oturma eylemi gerçekleştirildi. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 5
  SEVDİM
 • 6
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!