esnaf

Denizli’deki yangınlarla ilgili Denizli Valiliği’nden son dakika açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli’deki yangınlarla ilgili Denizli Valiliği’nden son dakika açıklaması
Abone ol
Denizli’nin birçok yerinde çıkan orman yangınlarıyla ilgili Denizli Valiliği açıklamada bulundu. Açıklamasında yangınların çoğunun söndürüldüğü ve geri kalanların ise kontrol altına alındığına değindi.
büyükşehir

Günlerdir ülkemizin yüreğini yakan ve Denizli’mizi de etkisi altına alan Orman Yangınları ile ilgili olarak, Denizli'dekie hafta başından itibaren meydana gelen Orman Yangınlarındaki son durum şu şekildedir:

1-02.8.2021 (Pazartesi) günü İlimiz Buldan İlçesi Türlübey mevkiinde çıkan Orman yangını tamamen kontrol altına alınmış, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.

 

2-03.8.2021 (Salı) günü ilimiz Tavas İlçesi Pınarlık mevkiinde çıkan Orman yangını tamamen kontrol altına alınmış, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.

 

3-04.8.2021 (Çarşamba) günü İlimiz Sarayköy İlçesi Yeşilyurt mevkiinde çıkan Orman yangını ekiplerin hızlı bir şekilde müdahalesi ile büyümeden söndürülmüştür.

 

4-04.8.2021 (Çarşamba) İlimiz Tavas İlçesi Tekkeköy mevkiinde çıkan Orman yangını ekiplerin hızlı bir şekilde müdahalesi ile büyümeden söndürülmüştür.

 

5-04.8.2021 (Çarşamba) İlimiz Buldan ilçesi Karaköy mevkiinde (Güney İlçesi sınırı) çıkan Orman yangını tamamen kontrol altına alınarak söndürülmüş, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.

 

Halen Denizli ilimiz sınırları içerisinde devam eden alevli bir yangın bulunmamakta olup, Devletimizin tüm imkânları seferber edilerek, halkımızın da üstün gayretleri ile Orman yangını meydana gelen alanlarda, soğutma çalışmaları ve gözetim faaliyetleri devam etmektedir. Ayrıca, Orman Bölge Müdürlüğümüzün koordinesinde yangın söndürme helikopteri ile tüm alanlar havadan kontrol edilmektedir. İlimizde şuana kadar meydana gelen Orman yangınları sebebi ile etkilenen, maddi zarar gören ve boşaltılan yerleşim yeri bulunmamaktadır. Bu vesileyle, Denizli ilindeki Orman yangınları ve diğer hususlar ile ilgili olarak sadece Valiliğimizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini önemle rica ederiz.

https://www.dto.org.tr/

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 8
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 5
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar