Denizli’ye 10 Bin Öğrenci Giriş Yapacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli’ye 10 Bin Öğrenci Giriş Yapacak
Sahip olduğu öğrenci sayısı ile Ege Bölgesi’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) yeni eğitim-öğretim yılı için kayıt heyecanı başladı.
denizli büyükşehir

PAÜ, 2019-2020 akademik yılında yükseköğretim hayatına ilk adımını atan yeni öğrencilerini ve ailelerini Denizli Büyükşehir BelediyesiOtobüs Terminali’nde çiçeklerle karşılıyor. Karşılama törenine PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi ve Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet 2019-2020 eğitim öğretim yılı yeni kayıt haftasının ilk gününde Rektörlük Binası giriş katı ve Prof. Dr. Fuat SezginKütüphanesi’nde oluşturulan yeni kayıt masalarına gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından; yeni kayıt için gelen öğrencileri karşılamak, gerekli yönlendirme ve rehberlik desteğinde bulunmak amacıyla, Denizli Büyükşehir BelediyesiOtobüs Terminali’nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından oluşturulan bilgi edinme masasını ziyaret etti. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve PDREM Müdürü Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı’dan terminalde oluşturulan bilgi edinme masası ile ilgili bilgi alan Rektör Prof. Dr. Bağ ve beraberindeki heyet, karşılanan yeni öğrenciler ve aileleri ile tanıştı.

PAÜ İrtibat Masaları Yeni Öğrencilerin İhtiyaçlarına Hızlı Çözümler Üretiyor

PAÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından kurulan “Yeni Kayıt İrtibat Masası”nda görevli gönüllü hocalar ve öğrenciler, yeni kayıt için gelen öğrencilerin sorun ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde çözüm üretiyor. Kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere PAÜ Kınıklı Yerleşkesi’ne üniversitenin tahsis ettiği servislerle ulaştırılan öğrenciler, Rektörlük giriş katında oluşturulan alanda kayıt işlemlerini tamamlayıp kurulan bilgilendirme masaları ile üniversite hakkında merak ettikleri tüm detay bilgileri edinme şansı yakalıyor.

Kayıt haftası boyunca hizmet verecek olan servisler tarafından sabah 08.00 ile akşam 16.30 saatleri arasında her 30 dakikada bir olmak üzere PAÜ Kınıklı MerkezYerleşkesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali arasında karşılıklı seferler gerçekleştirilecek. 

19 -23 Ağustos 2019 tarihleri arasında devam edecek yeni kayıt haftasında yaklaşık 10 bin öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Herkesin Gözü Önünde Denizlili Canlı Heykelin Parasını ÇaldıÖnceki Haber

Herkesin Gözü Önünde Denizlili Canlı Hey...

Denizlililer Otobüs hat ve numaralarınızı kontrol edinSonraki Haber

Denizlililer Otobüs hat ve numaralarınız...

Yorum Yazın

Kayıp Adamın Bulunması Ekrana Çıktılar
Denizli’de Otobüs Kazalarını En Aza İndirmek İçin Toplandılar
Servergazi Devlet Hastanesinde 90 Uzman Hekim, 961 Personel Hizmet Veriyor
Çalkebir Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ahmet Akbay Seçildi
20.02.2020 Tarihinde, 2020 Veliyi Kendi Evlerinde, Saat 20.20’de 2020 Öğretmenlerle Ziyaret Etti
DENİB Akademi’den 'Transmedya hikaye anlatıcılığı eğitimi'
Karateci Denizlili Damla Su Türemen’den Yeni Hedefler
Pamukkale Belediyesi’nin Desteğiyle Ali Şir Nevai Anıldı
Başkan Filiz’den Acıpayam Ve Honaz İlçe Başkanları İle İlgili Açıklama Geldi
Mortan İle Global Ekonomide Gelişmeler Ve Denizli'nin Potansiyeli Konuşuldu

Başka haber bulunmuyor!