DESİAD’dan Ozanteks Tekstil’e plaket

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DESİAD’dan Ozanteks Tekstil’e plaket
Abone ol
DESİAD,  Anadolu 500 listesinde 362. sırada yer Ozanteks Tekstil’i ziyaret etti. Dernek Başkanı Okan Konyalıoğlu, Ozanteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı’ya başarılarından dolayı plaket takdim etti.  
büyükşehir

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği(DESİAD), Anadolu’nun en büyük 500 şirketi arasına giren 23 Denizli firması için plaket törenleri düzenledi. Pandemi nedeniyle DESİAD bu yıl plaket töreni yapamayacağından dolayı farklı bir formatla 23 Denizlili firmayı onure etmek için tek tek kapılarını çaldı. Mart ayı başında başlayan program kapsamında Anadolu 500 sıralamasında 362. Sırada; Denizli’de ise 20. sırada yer alan Ozanteks Tekstil oldu. Ozanteks Tekstil’de yapılan törene; Ozanteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı, DESİAD Başkanı Okan Konyalıoğlu, Başkan Yardımcısı İbrahim Şenel, Genel Koordinatör Şule Yılmaz üyeler Mine İlhan ve Ekrem Ateş katıldı.

OZANTEKS TEKSTİ’E BAŞARILARINDAN DOLAYI PLAKET

Törende konuşan Konyalıoğlu, Denizli sanayisinin gücünden bahsederek büyük başarıya imza atan Uğurlular Tekstil’i tebrik etti. Başkan Konyalıoğlu, Ozanteks TekstiL Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı’ya başarılarından dolayı plaket verdi. 
 

ÜRETİMİMİZİN YÜZDE 80’İNİ İHRAÇ

Zafer Katrancı, “1970 yılında Dörtçeşme mevkiinde başladık. O zaman şirketimizde 40-50 kişi ile çalışıyorduk. 1980 yılında Karakurt’taki fabrikamıza taşındık ve 500-600 kişi ile çalışmaya başladık. 1986 yılında Özal döneminin çığır açtığı dönemde Avrupa’ya ihracata başladık. O zamandan bu yana ihracata devam ediyoruz. Üretimimizin yüzde 80’ini ihraç ederken, yüzde 20si ile Hobby markamızla iç piyasaya çalışıyoruz” dedi.

 

İÇ ÇAMAŞIRDA TEKİZ

Katrancı konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Biz firma olarak bayan iç çamaşırı işinde tekiz. Denizli teşvik edilmeli. Antep, Maraş, Uşak gibi illerde iplik sektörü teşvik edildi. Umarım önümüzdeki günlerde Denizli’nin de iplikte teşvik alması lazım. İnşallah bu sözlerimi Milletvekillerimiz duyar. Teşvik sağlanırsa gelecekte Denizli olarak iplik işine de gireriz.”

desiad

desiad

 

 

 


 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar