“Dijital Tır” 4 Gün Boyunca Denizli’de

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Dijital Tır” 4 Gün Boyunca Denizli’de
Abone ol
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye’nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılacağı Dijital Tır projesini hayata geçirdi. Bu kapsamda “Dijital Tır” 4 süreyle Denizli Çınar Meydanı’nda ziyaretçilerini bekliyor.
büyükşehir

Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunma amacıyla başlatılan proje kapsamında dijital ve teknolojik deneyim ve uygulama alanlarıyla donatılmış Dijital Tır, 52 ili ziyaret edecek.

İlk durağı Edirne’de vatandaşları ağırlamaya başlayan “Dijital Tır”, 6-7-8-9 Nisan tarihlerinde 4 gün boyunca Denizli’de olacak. 12:00-20:00 saatleri arasında da ziyarete açık olacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, tırın 52 haftada 52 ili dolaşacağını söyledi.

İç hacmi 40 metrekare olan tırın girişinde, yüksek teknolojiyle donatılmış holografik bir sunucunun ziyaretçileri karşılayacağını anlatan Sağun; "İlk deneyim alanı sihirli ayna olacak. İkinci deneyim alanımız üç boyutlu sanal kutu. Burada da gururumuz olan Fatih Sondaj Gemisi'nin holografik bir görüntüsü olacak. Üçüncü deneyim alanımız ise harekete duyarlı ekran. Burada da ülkemizin gururu İnsansız Hava Aracını (İHA) deneyim imkanı sunuyoruz. Son olarak da yeşil perde deneyimi olacak. Yeşil perde önünde çekileceğiniz fotoğraflarla İHA kullanımında dijital bir sertifika vereceğiz. Bunu da mail adreslerinize göndereceğiz. 4 gün boyunca da Denizli’de olacağız" dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, tırın Denizli’de olmasında mutluluk duyduğunu belirterek; “Bölge müdürümüzün de anlattığı gibi görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken bir tır. Bende heyecanlı bir şekilde tırı gezmek ve deneyimleri yaşamak için sabırsızlanıyorum. Denizli’deki vatandaşlarımızı ülkemizdeki teknolojik gelişmeleri görmeleri için tırı gezmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne çok teşekkür ediyorum. Tırı Denizli’de misafir etmekten ayrıca mutluyuz.  4 gün boyunca vatandaşlarımız tırı ziyaret edebilir. Ben dolaştım. Görülmesi gereken bir tır” diye konuştu.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar