Denizli
17 Haziran, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

DTO’dan Üyelerine 7 Milyon Liralık Katkı

DTO’dan Üyelerine 7 Milyon Liralık Katkı
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle üyelerine ciddi katkılar sağladıklarını açıkladı. Başkan Erdoğan, DTO Meclisi’nin son toplantısında “Üyelerimizin, ufkunu açarak rekabet gücünü artırmaya katkı sağlayacak her türlü fırsattan yararlanmaları için tüm imkânımızı seferber ettik, ediyoruz… Sadece son dört fuar organizasyonumuzda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ve KOSGEB’in destekleriyle, üyelerimize 7 milyon 340 bin liralık katkı sağladık. İlimiz ve ülkemiz ekonomisine kazandırmak için bu tür faaliyetlerimizi kesintisiz sürdüreceğiz. İlgi ve desteklerinden dolayı KOSGEB Başkanımız Sayın Hasan Basri Kurt ile ekibine teşekkür ederiz” dedi.

DTO, yılın ilk beş ayında düzenlediği fuar organizasyonlarında üyelerine 7 milyon 340 bin TL’lik destek aktardı. Ocak ayında 60 firmayı Almanya Frankfurt’taki Heimtextil Fuarı’na, şubatta 25 firmayı Dubai’deki Gulfood Fuarı’na, martta 29 firmayı Rusya’daki Moskova Yapı İnşaat Fuarı’na, mayısta da 24 firmayı Almanya Düsseldorf’taki Interpack Fuarı'na gönderen Denizli Ticaret Odası, üyelerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 1 milyon 360 bin TL, KOSGEB’den de 5 milyon 980 bin TL’lik destek sağladı.

DTO MECLİSİ TOPLANDI

DTO Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısında konuşan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile KOSGEB’den 7 milyon 340 bin lirayı bulan önemli bir maddi desteği fuar ve iş gezisi organizasyonlarıyla Denizli’ye kazandırdıklarını ifade etti. Başkan Erdoğan, “Üyelerimizin, ufkunu açarak rekabet gücünü artırmaya katkı sağlayacak her türlü fırsattan yararlanmaları için tüm imkânımızı seferber ettik, ediyoruz. KOSGEB desteğiyle gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarımızda Türk iş insanlarıyla bir araya gelen üyelerimiz faaliyetlerimiz, projelerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgiler verip, Denizli'mizi ve sektörlerimizle yatırım imkanlarını anlatıyorlar. İlimiz ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

DTO’dan Üyelerine 7 Milyon Liralık Katkı

YATIRIM TEŞVİKLE SAĞLADIĞIMIZ YENİ İSTİHDAM SAYISI 4 AYDA 1000’E ULAŞTI

Başkan Erdoğan, yatırım teşvik belgeleriyle ilgili verileri de paylaştı. Erdoğan, “Yılın ilk çeyreğinde, Denizli olarak yaklaşık 5 milyar TL’lik sektörel yatırım teşvik belgesi aldık. Bu sayede yaklaşık 1000 yeni istihdam sağladık. Geçen yılın aynı dönemine göre istihdamdaki artışımız yüzde 131; yatırım tutarı da yüzde 501 arttı. Nisanda ibrazında ödenen çek tutarı ise yüzde 42 arttı. Yabancı sermayeli firma sayımız 362’ye çıktı. Geçen ay, bu bağlamda 23 firma daha kazandık. Denizli'mizde şu an 57 farklı ülkeden yabancı yatırımcımız var. Bu şirketlerdeki yabancı sermaye oranı yüzde 63. Bunlar arasında Almanya 72 firmayla ilk sırada; İran 69 firmayla ikinci. Suriyeli yatırımcılarımız ise 30 firmayla üçüncü sıradalar. Onları da 17 firma ile Fransız ortaklı, 13 firma ile de İtalyan ortaklı yatırımlar izliyor” diye konuştu.

DTO’dan Üyelerine 7 Milyon Liralık Katkı

DENİZLİ İŞ DÜNYASI, ZEYBEKCİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Erdoğan, sektörleri istişare etmeye, temsilcilerini dinlemeye aralıksız devam ettiklerini de söyledi; “Bu kapsamda bu kez de Önceki Dönem Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci; Denizli Ticaret Odamızın yanı sıra Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, İhracatçılar Birliğimiz, Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz ile Denizli Organize Sanayi Bölgemizin başkanları, temsilcileri ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. İş dünyamızın temsilcileri, ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Sayın Zeybekci’ye merak ettikleri konularda soru yöneltme imkânı yakaladı. Verimli bir toplantı oldu; önümüzdeki aylarda da bu bağlamdaki istişarelerimize devam edeceğiz” dedi. 

DTO’dan Üyelerine 7 Milyon Liralık Katkı

31 MAYIS’TA TOBB GENEL KURULU VAR

31 Mayıs Çarşamba günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) seçimli genel kurulunun gerçekleştirileceğini de açıklayan Başkan Erdoğan, “Delegelerimizle genel kurulumuza katılmak üzere Başkent’te olacağız. Aynı gün TOGG’un çekilişi de gerçekleştirilecek. Şimdiden hem genel kurulumuzun hem de sonucunun hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

DTO’dan Üyelerine 7 Milyon Liralık Katkı

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!