Denizli
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birisi Denizli’ye taşınıyor

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birisi Denizli’ye taşınıyor
Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı, 14-15 Eylül tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek. Daha önce sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Bodrum'da düzenlenen bu prestijli yol yarışında Dünya Şampiyonluğunun bir etabı gerçekleştirilecek.

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı, 14-15 Eylül tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek. Daha önce sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Bodrum'da düzenlenen bu prestijli yol yarışında Dünya Şampiyonluğunun bir etabı gerçekleştirilecek.

Yarış, Kısa ve Uzun Parkur olmak üzere iki ayrı rotada gerçekleştirilecek ve 1000’e yakın sporcunun katılımıyla büyük bir rekabet sahne olacak. 14 Eylül’de kurulacak EXPO alanında ise bisiklet markaları ve diğer sporcu ürünleri, özel stantlarda sporculara ve Denizli halkına sunulacak. Konserler ve çeşitli etkinlikler ile Denizli Pamukkale, unutulmaz bir hafta sonuna ev sahipliği yapacak.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’ı ziyaret eden Granfondo Organizasyon Sorumlusu İlker Cömert, etkinlik hakkında bilgiler verdi. Cömert, “Granfondolar her yaş grubundan bisikletçilerin mücadele ettiği dünyaca ünlü ve çok önemli organizasyonlardır. Bu yarışlarda 14 yaşındaki sporcu da yarışıyor, 70 yaşındaki sporcu da. Bu yarış daha önce Türkiye’de sadece belli başlı bölgelerde yapıldı. Bisiklet sporunu seven ve önceki dönemlerde bisiklet organizasyonlarına büyük destek veren Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman, sezon başında arayarak bu yarışın Denizli’de yapılmasını istedi. Federasyon Başkanımızın tensipleri ile bu önemli yarışı Denizli’ye aldık,” dedi.

Denizli’nin tarihi ve doğal güzellikleri ile yabancı turistlerin de gözdesi olduğunu vurgulayan Cömert, “Denizli, bu önemli organizasyonu kaldırabilecek bir destinasyon. Spor ve özellikle bisiklet turizmi rotalarına Denizli’yi de eklemek istiyoruz. Denizli Valimiz ve milletvekillerimiz spora büyük destekler veriyor ve bu organizasyonu çok önemsiyorlar. Sağ olsunlar desteklerini ifade ettiler. İl Müdürümüz bu yarışların ve önemini bilen, bu yarışın Denizli’ye alınması için önemli bir çaba sarf eden bir bürokrat. İnşallah Denizli’nin tüm dinamikleri ile bu yarışı başarıyla yapıp geleneksel hale getirmek en büyük hedefimiz,” şeklinde konuştu.

Ziyarette, 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'ndaki destekleri nedeniyle Federasyon tarafından gönderilen plaketi Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’a takdim eden Cömert, “İnşallah Müdürümüzün ve Denizli Bisiklet İl Temsilcimizin destekleri ile Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için rota çalışmalarımız devam ediyor. Bunları da Federasyonumuza sunacağız. Dünyada 120’den fazla ülkede seyredilen bu yarışın en azından bir etabını Denizli’den geçirmek önemli hedefimiz. Böylelikle gelenekselleşen Denizli Pamukkale Granfondo ile birlikte Denizli’yi bir bisiklet şehri yapmak istiyoruz,” dedi.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu organizasyonun Denizli’ye alınmış olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Bisikletin tüm dünyada hem doğaya saygılı bir ulaşım aracı olması hem de sportif anlamda büyük ilgi gördüğünü belirten İlman, “Bisiklet turizmi de son dönemlerde genel turizmin içinde son derece popüler ve ülkelerin önem verdiği bir spor dalı. Bu yüzden bu tür organizasyonlar, Denizli’nin bu spora, özellikle bisiklet turizmine ne kadar yatkın olduğunu göstermesi açısından son derece önemli,” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: İHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yaymlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!