Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimleri Protokolü İmzalandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimleri Protokolü İmzalandı
Abone ol
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Destek Patent A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı.
büyükşehir

Denizli'deki mesleki eğitim veren liseler ile Bilim Sanat Merkezlerindeki öğrenciler ve öğretmenlere, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları eğitimlerini kapsayan protokol; Destek PatentA.Ş. tarafındanyürütülmekte olan “Fikrine Sahip Çık” sosyal sorumluluk projesi kapasamında gerçekleştirildi.
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde imzalananprotokole İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Destek Patent A.Ş. adına Başkanlık Danışmanı Sedat Kızılay katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici  yaptığı konuşmasında “Cumhurbaşkanlığımızın On Birinci Kalkınma Planında (2019-2023) ve Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde "Buluş, patent ve marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin desteklenmesi" hedefi yer almaktadır.

Bu doğrultuda Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımız ile Bilim ve Sanat Merkezlerimizde fikri ve sınai  mülkiyet hakları kapsamında, patent, faydalı model, marka ve tasarımı ana tema olarak belirlemiştir.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; Türkiye’nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğretmen ve öğrencilerde sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak, Bakanlığımızın atmış olduğu ve devam ettirdiği önemli adımları daha ileri bir noktaya taşıma gayretindeyiz. Yaptığımız protokolle bu hedefler adına önemli bir somut adım attığımızı belirtmek istiyorum. Meslek liselerimizde ve Bilim sanat merkezlerinde bu konuda verilecek eğitimlerle nicelik anlamında patent sayıları çok daha artacaktır. Aynı zamanda gençlerimizhem buluş yapmaya teşvik edilecek hem de buluşlarını nasıl koruyacaklarını öğrenecekler.Yaptığımız protokol ilimiz ve ülkemiz eğitimine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar