Reklamı Geç
Gürlesin Tekstil
Denizli
28 Eylül, 2022, Çarşamba
 • DOLAR
  18.52
 • EURO
  18.04
 • ALTIN
  988.52
 • BIST
  3198.16
 • BTC
  19574.42$

Honaz Belediyesi kendi ürettiği sebzeleri halka ücretsiz dağıttı

Honaz Belediyesi kendi ürettiği sebzeleri halka ücretsiz dağıttı
Gürlesin Tekstil
Honaz Belediyesi, 1p bin metrekarelik kendi arazisinde yetiştirdiği domatesi hasat ederek halka ücretsiz dağıttı. İlçe kapalı pazaryerindeki dağıtıma halkın ilgisi yoğun oldu. Honaz Belediye Başkanı Yüksek Kepenek, ata tohumundan üretilen ürünleri halkla paylaştıklarını söyledi.
Halıcı Gölcükler

Honaz Belediyesi Kapalı Pazaryeri Halkla İlişkiler Birimi önünde gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Bayrak, yerel üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek Belediyeye ait yaklaşık 10 bin metrekarelik arazide üretilen Ata Tohumu domatesleri Honaz halkı ile paylaştıklarını söyledi. Başkan Kepenek; “Pandemi sürecinde yerli üretimin ne kadar önemli olduğunu ve yüzümüzü toprağa dönmemiz gerektiğini daha iyi anladık. Bugün sizlerle bu güzelliği paylaşmaktan çok mutluyuz, gururluyuz. Kendi arazimiz de tamamen kendi imkânlarımızla yüzde yüz yerli Ata Tohumundan ürettiğimiz domatesleri yerel üreticilerimize, halkımıza dağıttık. Bundan daha güzel bir mutluluk olabilir mi?” dedi.

Honaz Belediyesi kendi ürettiği sebzeleri halka ücretsiz dağıttı

300 KİLOGRAM DOMATES DAĞITILDI

Başkan Kepenek, Honaz Belediyesi olarak yerel üretime ve üreticiye desteklerine devam ettirdiklerini belirterek, “Bir tarım kenti olan ilimizde, Honazımızda çok özel çalışmalar oluyor. Biz de Honaz Belediyesi olarak Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz Yerel Tohum Merkezi birimi ile tarıma yönelik farkındalık oluşturan çalışmalarda bulunuyoruz. Gerek ilçemizdeki vatandaşlarımızdan, kırsal kesimdeki teyzelerimizden, abilerimizden sandıklarında, tülbentlerinde sakladıkları tohumlardan alarak, gerekse ülkemizin çeşitli illerinden, belediyelerden tohum takas şenlikleri aracılığıyla Ata Tohumlarını elde ederek mahsullerin genlerine göre fide yetiştiriyoruz. Yetiştirdiğimiz fidelerin büyük kısmını vatandaşlarımızla paylaştık. Üretim çalışmalarımız için seralar kurduk. Belediyeye ait 10 dönümlük arazimizde yerli domates, biber, patlıcan gibi ürünler yetiştirdik. Şuan o ürünlerimizden hasat ettiğimiz ilk bölüm olan yaklaşık 300 kilogram domatesleri halkımızla paylaştık. Üretim çeşitliliğimiz devam edecek. Yerel tohumu desteklemeye, üretenin, üreticinin yanın olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Honaz Belediyesi kendi ürettiği sebzeleri halka ücretsiz dağıttı

Honaz Belediyesi kendi ürettiği sebzeleri halka ücretsiz dağıttı

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!