İyi Parti Resti Çekti Kapıları Kapatsalar Bile…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İyi Parti Resti Çekti Kapıları Kapatsalar Bile…
Abone ol
İyi Parti Resti Çekti Kapıları Kapatsalar Bile…
büyükşehir

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, 24 Haziran seçimlerinde partisinin seçime gireceğini açıkladı. Öztürk, kapıları kapatmaya çalışsalar bile bacadan yine girerek seçime katılacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin görüşmesinin ardından Kasım 2019’da olacak olan genel seçimler 24 Haziran’a alındı. Erken seçim kararının ardından en çok merak edilen konu olan İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağı oldu.

Konu hakkında açıklama yapan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, partisinin 10 Aralık’ta Kurucular Kurulu ile ilk kongresini yaptığını aktardı. 10 Haziran’dan itibaren her seçime girecek yasal dayanaklarının olduğunu ifade eden Öztürk, “Bu kadar hızlı erken seçim kararı alınmasını şu sebeple önemsiyoruz. İlerleyen dönemde ekonominin toparlanabilmesi açısından kapanmaz yaralar daha da derinleşmeden biran önce ülkemizin bu karamsar havadan kurtulması gerekmektedir. Her ne kadar İYİ Parti’yi zor duruma düşürmek için, seçimlere katılabilmesi açısından önünü kesme çabalarını gözlemlesek de İYİ Parti 1.Olağan Genel Kurulunu 10 Aralık da Kurucular Kurulu ile yapmıştır. Bu Kongreden önce 68 Vilayette kuruluşunu tamamlayıp Dernekler masası vasıtasıyla YSK’ya iletmiştir.

Dolayısıyla 10 Aralık’tan 6 ay sonraya tekabül eden 10 Haziran’dan sonra yapılacak olan her seçime Siyasi Partiler Kanun’unun 36.Maddesi gereğince katılabiliriz. Bu şekilde daha önceden seçimlere katılabilme hakkını alan örnekler mevcuttur. Korkunun ecele faydası yoktur. Paçaları tutuşanlar paçayı Milletten kurtaramayacaklardır. İYİ Parti korkusundan Bürokrasiyi kullanarak Hukuk dışı davranış biçimlerine girildiği takdirde herkes ayağını denk alsın. İYİ Parti seçime girecektir. Kapıları kapatmaya kalksalarda bacadan yine gireceğiz. Genel Başkan’ımız Sayın Meral Akşener en az 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Her halükarda milletin kantarına çıkacağız. Yüce Türk Milletinin ferasetine güveniyoruz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye için ürküten uyarı!Önceki Haber

Türkiye için ürküten uyarı!

Evin Bahçesine UçtuSonraki Haber

Evin Bahçesine Uçtu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar