evora

İzmir’den Denizli’ye Yardım Eli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir’den Denizli’ye Yardım Eli
Abone ol
İzmir Büyükşehir Belediye Eylül ayı belediye meclis toplasından iki maddede Denizli’nin Bozkurt ilçesini oyladı. Depremle sarsılan Bozkurt ilçesine oybirliği ile destek kararı alındı.
büyükşehir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı Belediye meclis toplantısının en önemli konularından biri 9 Ağustos 2019 tarihinde Denizli’nin Bozkurt ilçesinde meydana gelen 6.0 şiddetindeki depremin ardından Bozkurt Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa çalışma yapması teklifi idi.

DEMİRBAŞLARI BEDELSİZ HİBE ETTİLER

Eylül ayı toplantısında yapılan görüşmede Bozkurt ilçesi ile ilgili iki madde İzmir Büyükşehir Belediyesi gündeminde yer aldı. İlk maddede  ‘Denizli/Bozkurt Belediye Başkanlığı, 8 Ağustos 2019 tarihinde bölgelerinde yaşanan deprem felaketinden dolayı ilçelerinin çok zarar gördüğünü belirterek, hasarlı binalarda oluşan risklerin önlenmesi, bina enkazlarının temizlenmesi, hafif hasarlı binaların tamiratı vb. sebeplerden dolayı Belediyemizden hibe olarak iş makinesi ve taşıt talep etmekte olup; bu kapsamda, İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü demirbaş kayıtlarında bulunan 2008 model 2 adet Çift Kabin Kamyonet ile İtfaiye Dairesi Başkanlığı demirbaş kayıtlarında bulunan 2008 model 1 adet Platform Bomlu İtfaiye Aracının bedelsiz olarak hibe edilmesi hususunun görüşülmesi.’ ele alındı. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisin yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

BOZKURT’A YENİ BELEDİYE BİNASI KAZANDIRILACAK

İzmir Büyükşehir belediye meclisinde görüşülen bir diğer madde ise, ‘Denizli İli, Bozkurt Belediyesinden 02/09/2019 tarihli ve E.2475 sayılı yazı ile ilçede tek olan Belediye Hizmet Binasının Bozkurt Belediyesi imkânlarıyla yapılabilmesinin mümkün olmadığı belirtilerek İzmir Büyükşehir Belediyesince Mehmetçik Mahallesi, 5212 ve 3833 parsellerde Yeni Hizmet Binası yapılması talep edilmekte olup, bu kapsamda hizmet binasının yapılması amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bozkurt Belediyesi arasında imzalanmak üzere hazırlanan ve önerge ekinde yer alan “Protokol”ün kabulü ile söz konusu Protokol’ün imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer’e yetki verilmesinin oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu.’ idi. Bu madde hem Bozkurt Belediyesi’ne yeni hizmet binası yapılması konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilmesi hem de iki belediyenin bu konuda ortak çalışması ile ilgili porotokol meclis üyelerine sunuldu. Bu madde de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul ederek yürürlüğe girdi.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’de Jandarmadan 12 Farklı Adrese Eş Zamanlı BaskınÖnceki Haber

Denizli’de Jandarmadan 12 Farklı Adrese...

Denizlili İş Adamı Son Yolculuğuna UğurlandıSonraki Haber

Denizlili İş Adamı Son Yolculuğuna Uğurl...

Yorum Yazın

Denizlispor 0-1 Gaziantep FK
Denizli'de Muhtelif mahallelerde su kesintisi
Pamukkale Belediye Meclisi 3 Ay Aradan Sonra Toplandı
Traktörde Çıktı Tarlaya Sıçradı
TOHM Milli Sporcularına PAÜ’lü Mentör
Aynı Saatlerde İki Farklı Tarlada Yangın
Aydın - Denizli Otoyolu 3 Yıl İçerisinde Hizmete Açılacak
Çal Tıbbı Aromatik Bitkilerde Merkez Olacak
Sağlık Çalışanları İçin Saygı Duruşu
Hobi Olarak Başlamıştı Mesleği Haline Geldi
Hatalı Şerit Değiştirince Kaza Yaptı
Hafize Kurban Davasına Korona Engeli
Traktör Egzozu Yangın Çıkardı
Yılan Vatandaşları Sokağa Döktü
Denizli’de Hafif Ticari Araç İle Traktör Çarpıştı: 5 Yaralı
Üst Geçitten Aşağı Böyle Atladı
Denizli’de Sokak Müzisyenleri Enstrümanlarını Kent Meydanına Bıraktı
DENİZLİ’NİN HAZİRAN ENFLASYONU BELLİ OLDU
Büyükşehir'in Yüzme Projeleri Yüzme Federasyonu'na Örnek Oldu
Denizli'de Doktor Yanlış İlaç Verdi İddiası

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
evora