Denizli
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Kale’deki Okulların 10’da 9’u Hayırseverden

Kale’deki Okulların 10’da 9’u Hayırseverden
İlimizde hayırsever vatandaşlarımızın eğitime verdikleri destek her geçen gün artıyor. Kale ilçesinde Hayırsever Mustafa Şıpar, kendi ismini taşıyan Anadolu Lisesine öğrencilerin beslenme ve sosyal ihtiyaçlarını daha modern ortamda karşılaması amacıyla sosyal tesis yaptıracak. İçerisinde kantin, mutfak, dinlenme alanı ve yemekhanenin de yer aldığı sosyal tesisin protokolü Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle imzalandı. Törende yapılan açıklamada, Kale ilçesinde bulunan 10 okuldan 9’unun hayırsever vatandaşlarımızca yaptırıldığı öğrenildi.

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, Kale Kaymakamı İhsan Ayrancı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırseverimiz Mustafa Şıpar katıldı.

Törende konuşan Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, yapılacak olan sosyal tesis ile öğrencilerin okuldaki yaşam kalitesinin yükseltileceğini söyleyerek; “Denizli’de hayırseverlerimiz eğitime önemli katkı sağlamaya devam ediyorlar. Hayırseverlerimizden Mustafa Şıpar Beyefendinin daha önceden 2005 yılında Anadolu Lisesi’nin yapımında ciddi bir katkısı var. Şimdi de aynı okulun bahçesine kantin, yemekhane, mutfak ve teras bölümlerinin olduğu, kullanışlı orada okuyan öğrencilerin yaşam kalitesini yükseltecek şekilde yeni bir yatırım gerçekleştirilecek. Hayırlı uğurlu olsun diyor, hayırseverimize ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kale Kaymakamı İhsan Ayrancı’dan Kale’de bulunan 10 okulun 9’nun hayırsever vatandaşlarımız tarafından yaptırıldığı bilgisini alan Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, konunun önemine değinerek; “Bu çok önemli bir konu ve eğitimde önemli bir oran. Kale’deki eğitime Hayırseverlerimiz damgasını vurmuş durumda. İlçemizde 10 okuldan 9’unun hayırseverlerimiz tarafından yaptırılması alkışlanmaya değer. Sadece Denizli için değil tüm Türkiye’ye örnek bir durum. Kaleli hayırseverlere eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Hayırsever Mustafa Şıpar’ın destekleri ile 2005 yılında yaptırılan Anadolu Lisesi’nin 100 metrekare alan içine yaptırılacak olan sosyal tesis 170 bin liraya mal olacak. Maliyetin tamamını hayırseverimizin karşılayacağı sosyal tesisin içerisinde mutfak ve teras bölümleri de yer alacak.

Kale’de Hayırseverlerimizin yaptırdığı okullar;

Mehmet Kemal Aracı İlkokulu

Mehmet Kemal Aracı Ortaokulu

Yatı Hürriyet İlkokulu

Yatı Hürriyet Ortaokulu

Ethem Özsoy Çok Programlı Lisesi

Başaranlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kale İmam Hatip Lisesi

Osman Nuri Tuna Anaokulu

Mustafa Şipar Anadolu Lisesi           

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!