Müftünün Türk Bayrağı’nı İndirttiği İddiası Büyük Yankı Uyandırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müftünün Türk Bayrağı’nı İndirttiği İddiası Büyük Yankı Uyandırdı
Abone ol
Tavas ilçe merkezinde camiye asılan Türk Bayrağı’nı Tavas Müftüsü Hanifi Özlen tarafından indirttiği yönünde haberler ilçe büyük yankı uyandırdı. MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, müftünün görevden uzaklaştırılması gerektiğini söyledi. İl Müftüsü Mehmet Aşık ise Tavas Müftüsü Özlen hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.
büyükşehir

Tavas’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yaşanan olay, ilçede büyük tepkiyle karşılandı. Tavas Müftüsü Hanifi Özlen’in, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Merkez Camii İmamı’nın camiye astığı Türk Bayrağı’nı indirttiği iddia edildi.

Olayın duyulması ile birlikte ilçede büyük tepki oluştu. Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Müftü Hanifi Özlen hakkında daha önce de birçok şikayet aldıklarını belirterek, “Tavasımızın Müftüsü Hanifi Özlen Hocanın icraatlarıyla ilgili uzun zamandır bize şikayetler gelmekte idi. Bugün yüzlerce şikayet telefonu aldık. En son icraatı camide asılan Türk Bayrağı’nın indirilmesi talimatını verdiği yönünde… Arayanları yatıştırmakta güçlük çekiyoruz. Bu hocanın yetkililer tarafından acilen görevden uzaklaştırılması kanaatindeyiz” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 İl Müftüsü Mehmet Aşık, Tavas Müftüsü Hanifi Özlen hakkında soruşturma başlatıldığını, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan müfettiş talep ettiklerini açıkladı.

diyanet camiasının milli değerlere bağlılığı tartışılmaz

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Denizli'nin Tavas İlçe Müftüsü Hanifi Özlen’in bayrağın daha görünür ve yüksek yere asılması isteğinin bir camiden bayrağı indirttiği yönünde yalana dönüştürüldüğünü belirterek, "Diyanet camiasının milli değerlere bağlılığı tartışılmaz" dedi.
Tavas İlçe Müftüsü Hanifi Özlen hakkındaki ‘Müftü bayrak indirdi’ iddialarına sert tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, olayı araştırmadan, doğrusunu öğrenmeden önyargıyla yaklaşan kesimin uzun bir zamandır bunu gelenek haline getirdiğini ifade etti. Bayraktutar, “Diyanet camiası olarak bizler bayrağımızın kutsiyetini, şehidimizin ulviyetini, liderlerimizin kıymetini bilen bir camiayız. Bizi diline dolamaya çalışanlar ‘şu ezanların dinin temeli’ olduğunu unutuyorlar” şeklinde konuştu.
Diyanet camiasını milli değerlere karşı hürmetsiz olmakla suçlayanların şehidin son örtüsüne hürmetsizlik ettiklerini ifade eden Bayraktutar, “Diyanet mensupları olarak bizlerin bu memlekette doğumdan ölümümüze kadar bayrak sevgisiyle yetişen bireyler olduğumuzu, bayrağımıza yapılan saygısızlığı hainlik olarak gördüğümüzü bildikleri halde bu şekilde çirkin iftiralarla, yanlış beyanatlarla fitneye sebebiyet veriyorlar” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığının bu devletin en değerli kurumlarından biri olduğunu dile getiren Bayraktutar, hiç kimsenin Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’le, bağımsızlığın göklerdeki mührü bayrağımızla aralarına girmesine izin vermeyeceklerini vurguladı. Diyanet camiasına yönelik karalamaların ardının kesilmediğini ifade eden Bayraktutar, “Birileri din görevlilerinin itibar kaybına uğradığını söylüyor, birileri çıkıp din görevlilerinin Atatürk ile sorunu olduğunu dile getiriyor ve bugün birileri yine çıkıp din görevlilerinin bayrağımızı indirmeye çalıştığını dile getiriyor. Dün söylenenler ne kadar büyük bir yalan ise bugün söylenenler de aynı yalanın, aynı fitnenin, aynı iftiranın devamıdır” ifadelerini kullandı.
Her gün yeni bir karalama kampanyası ile gündeme gelmeye çalışanlara ‘düşün artık yakamızdan’ diyen Bayraktutar, “Bizi değerlerimizle sorunlu göstermeye çalışan hastalıklı zihniyetler iyi bilsinler ki kendi şizofren bakış açılarına hiçbir din görevlisini kurban etmeyiz. Biz değerlerimizle müsemma bir milletiz. Diyanet mensuplarının ülkesine, milletine bağlılığını sorgulamak kimsenin haddine değildir. Bu güzide camianın mensupları yeri ve zamanı geldiğinde 15 Temmuz’da olduğu gibi vatanları için, milleti için, bağımsızlığı için, milli iradesine sahip çıkmak için canlarını ortaya koyacaktır” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şeker Komasına Girdi KurtulamadıÖnceki Haber

Şeker Komasına Girdi Kurtulamadı

Hastanede Terk Edilen Felçli Anne İle İlgili Yeni GelişmeSonraki Haber

Hastanede Terk Edilen Felçli Anne İle İl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar