Reklamı Geç
Sanayi
Denizli
15 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

Muğla'da Öğrencilere Müjde: Toplu Taşıma Ücreti 1 TL Oldu

Muğla'da Öğrencilere Müjde: Toplu Taşıma Ücreti 1 TL Oldu
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın seçimden önce vaat ettiği öğrencilerin bütçelerine katkı sağlamak amacıyla üniversite ring sefer ücretinin 1 TL’ye düşürülmesi kararı sonrası, öğrencilerin yoğun olarak kullandığı diğer hatların ücretleri de 1 TL’ye indirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin 28 Mayıs itibariyle uygulamaya aldığı yeni ücret tarifesi ile Menteşe-Stadyum-AVM-Kötekli-Yeniköy, Menteşe Stadyum-AVM-Kampüs, Menteşe Stadyum-Otogar-TOKİ-Tıp Fakültesi-Turgutreis Yurdu-Kampüs, Menteşe Otogar-Stadyum-Tıp Fakültesi-Turgutreis Yurdu-Kötekli Yeniköy (Gece Otogar Hattı) ve Menteşe-Otogar-Tıp Fakültesi-Turgutreis Yurdu-Kötekli-Yeniköy hatlarında öğrenci tarifesi 1 TL’ye düşürüldü.

Öğrencilerin Memnuniyeti

28 Mayıs Salı günü itibariyle uygulamaya alınan yeni toplu taşıma ücreti, öğrenciler arasında büyük memnuniyet yarattı. Matematik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Bilge Öğreten, ring seferlerinden sonra diğer seferlerin de 1 TL olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “12 buçuk liraydı. Sıkıntı yaşıyorduk gidiş-dönüş 25 lira olmasından dolayı. Teşekkür ederiz Başkanımıza” dedi.

PDR 3. Sınıf öğrencisi Sena Bayraktar, “Neredeyse 25 lira ödüyorduk gidip gelmek için. Sadece okula gidip geliyorduk. Otobüslerin öğrencilere 1 liraya düşmesi çok güzel olmuş,” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi Emel Nur ise merkeze gitmek için kartını bastığında sadece 1 TL alındığını görünce çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu söyledi. Emel Nur, “Normalde daha pahalıydı. 12 buçuk liraydı. 1 lira alınca çok şaşırdım. Yanlışlık oldu sandım. Mutlu etti açıkçası. Daha önce 12 buçuk lira veriyorum diye kent merkezine gitmeyi çok tercih etmiyordum. 1 lira daha avantajlı geliyor öğrenci bütçesine. Artık kent merkezine gönül rahatlığı ile gidebilirim,” dedi.

Aile Bütçesine Katkı

Sosyoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ecem Nur Boztepe, okula ulaşmak için iki otobüs değiştirdiğini ve ailesinden gelen parayı buna göre ayarlamak zorunda kaldığını belirterek, “Ailemin gönderdiği belli bir bütçe var. Tek başıma yaşıyorum burada. Günlük gidip gelmem 50 lirayı buluyordu. Kendimden kısmam gerekiyordu. Bundan sonra daha güzel olacak,” diye konuştu.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yaymlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!