Okul Mahkumlara Tahsis Edildi Mahalle Ayağa Kalktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okul Mahkumlara Tahsis Edildi Mahalle Ayağa Kalktı
Denizli'de Sarayköy'ün Gerali Mahallesinde bulunan kullanılmayan köy okulu mahkumlar için atölyeye dönüştürülüyor. Onaylanan proje mahalle halkının tepkisine neden oldu. Mahallelinin isyan ettiği proje için okulda çalışma yapılacağı öğrenildi.
denizli büyükşehir

Edinilen bilgiye göre Sarayköy Açık Ceza İnfaz Kurumunda yatan mahkumlar için rehabilitasyon çalışmaları kapsamında mahkumlar için tekstil atölyesi kurulmasına karar verildi. Bir süredir yer aranan proje için ilçeye bağlı Gerali Mahallesinde bulunan öğrenci sayısının yetersiz olmasından dolayı 3 yıl önce boşaltılan Gerali İlkokulu yer olarak tespit edildi.

Bugün ortalama 700 kişinin ikamet ettiği  mahalle sakinleri Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya’dan randevu alarak görüşme talep etti. Mahallelinin talebini geri çevirmeyen Kaymakam, durumu konuşmak için gelen bazı mahalle sakinleri ile görüştü. Yapılan görüşme neticesinde bu uygulamanın yapılacağını ama saatlerinde bazı değişiklik yaparak uygulamaya koyulacağı kararı çıktı. Mahkumların sabah 05.00 – 11.00 arasında buraya gelerek açılan tekstil atölyesinde kurs alacakları öğrenildi.

Kurs alanının öncelikle düzeltileceği dışarıyla her hangi bir teması olmaması adına gerekli önlemlerin alınacağı öğrenildi. Mahalle halkının büyük çoğunluğu ise yaptıkları görüşmeden çıkan bu sonuçtan memnun olmadılar. Mahalle sakinleri bu uygulamanın belirli bir saatlerde değil hiçbir şekilde uygulanmaması doğrultusunda istekleri olduğunu dile getirdi.

MAHALLELİ TEPKİLİ

Mahallenin tam ortasında yer alan okulun cezaevi mahkumlarına tahsis edilmesinin ardından mahalle sakinleri isyan bayrağını çekti. Kaymakam ile görüşen mahallenin sakinleri Kaymakamlıktan aldıkları cevap bile onları memnun etmedi. Mahalli bu şekilde bir projeyi istemediği öğrenilirken, mahallenin ileri gelenleri yetkililerden bir an önce çözüm bulunması istiyor.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Denizli Elektrik Kesintisi (14 - 15 Aralık 2019) Denizli’de elektrikler ne zaman gelecek?Önceki Haber

Denizli Elektrik Kesintisi (14 - 15 Aral...

Denizli Hava Durumu (14 Aralık 2019)Sonraki Haber

Denizli Hava Durumu (14 Aralık 2019)

Yorum Yazın

Denizlispor'a tanıdık stoper Horoz stoperini ispanya'da buldu
Dini Nikahlı Eşi Tarafından Ateşe Verilen Evde Ölen Gamze Esen Toprağa Verildi
Belediye Otobüsü Yayaya Çarptı
Denizlispor – Trabzonspor İlk 11’ler Belli Oldu
Denizlispor Transferi Resmen Duyurdu
Epilepsi Hastası Genç Hayatını Kaybetti
Pamukkale’de Kış Dönemi Halk Oyunları Kurs Başvuruları Başladı
Denizli'de Kahvehanede Yangın Çıktı
PAÜ'lü aşçılar 7 madalya döndü
Yine sallandık! Manisa'da yine deprem

Başka haber bulunmuyor!