Pamukkale Teknokent, Aynes Firması İle İşbirliği Çalıştayı Gerçekleştirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pamukkale Teknokent, Aynes Firması İle İşbirliği Çalıştayı Gerçekleştirdi
Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. ve Aynes Gıda A.Ş. firması arasında iş birliklerinin artırılması, Pamukkale Üniversitesi akademisyenlerinin bilgi birikiminden Aynes firmasının en etkili şekilde faydalanabilmesi ve Teknokent ile ortaklaşa yapabilecekleri projeler hakkında görüş alışverişi yapılmak üzere işbirliği çalıştayı gerçekleştirildi.
denizli büyükşehir

Program, PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul İşler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Sarıtaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, Denizli KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Orhan, Aynes Gıda CEO’su Murat Hocalar, Aynes Gıda çalışanları, Pamukkale Teknokent/TTO çalışanları ve pek çok bölümden akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi. İlk oturumdaTeknokent Gen. Müd. Yrd. Prof.Dr.İlhan KüçükkaplanTeknokent hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri içerisinde faaliyet gösteren firmaların devlet tarafından desteklendiğini, Arge ve İnovasyon açısından TGB’lerin önemini anlattı. Ardından Pamukkale TTO birimi temsilcisi, Ar-Ge ve Tasarım merkezi teşvikleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Teknokent Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleşen programın ilk oturumu soru-cevap kısmıyla tamamlandı.

Öğleden sonra gerçekleştirilen programın ikinci oturumunda ise Aynes firma yetkililerinin yanı sıra Pamukkale Üniversitesi;  gıda mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, biyoloji, işletme, yönetim bilişim sistemleri, çalışma ekonomisi, uluslararası ticaret ve finansman, lojistik bölümlerinden 23 akademisyenin katılımıyla çalıştaygerçekleştirildi. Prof.Dr.İlhan Küçükkaplan, Doç.Dr.Mehmet Orhan ve Aynes CEO’su Murat Hocalar’ınmoderatörlüğünde yürütülen çalıştayda, Aynes firması ile kararlaştırılan yaklaşık 55 konu görüşüldü. Programda; satış pazarlama ve insan kaynakları, finans tedarik zinciri, kalite üretim, makine enerji, bilgi sistemleri-dijitalleşme-endüstri 4.0 ve lojistik adı altında toplam 6 masa kuruldu. Akademisyen ve Aynes firma yetkileri uzmanlık alanlarına göre ilgili masalarda belirlenen konular hakkında bilgi ve birikimlerini paylaştı. Etkinliğin sonunda masalarda sözcü olarak belirlenen uzmanlar tüm salona ekip halinde görüştükleri konular hakkında bilgi verdi.

Programda son olarak Teknofest 2019 yüksek irtifa roket kategorisi Türkiye birincisi “Hazar Takımı”, Aynes yetkilileri ile çalışma alanlarında ziyaret edildi.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pamukkale Belediyesi’nin Doğa Dostu Projesi Devam EdiyorÖnceki Haber

Pamukkale Belediyesi’nin Doğa Dostu Proj...

Kızılcabölük Puanı 82'de KurtardıSonraki Haber

Kızılcabölük Puanı 82'de Kurtardı

Yorum Yazın

Denizlililer Dikkat Denizli İçin Yeni Kararlar Alındı
Denizli’de Koronadan Ölen Ve Hasta Sayısı
Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklamalar! Can kaybımız 425 oldu
Bir İlçede Daha Pazaryeri Kapatılıyor
Ülkesine Kaçan Barrow'dan 'Mesaj' İçerikli Çalışma Videosu
Zabıta Ekiplerinden  Ateş Ölçer Ve Maskeli Pazar Denetimi
Salgın Nedeniyle Umreye Gidemeyen Adam, Parasını Salgınla Mücadeleye Aktardı
TFF'den Kritik Açıklamada  Liglerin başlama tarihi...
Denizli’de Kaçan Kaçana Bir Kadın Daha Kaçtı
Denizli’de 1000'er Tl'lik Yardımlar Artık Evde Ödenecek
Elektrik ve doğal gaz faturalarında 3 ay sayaç okunmayacak
Benzine bu kez zam geliyor!
Denizli’nin Bir Mahallesinde Karantina Kararı
Denizli’de Koronadan Bir Kişi Daha Öldü
Denizli’de Bir Mahalleye Giriş Çıkışlar Kapatıldı

Başka haber bulunmuyor!