Denizli
05 Aralık, 2022, Pazartesi
 • DOLAR
  18.64
 • EURO
  19.69
 • ALTIN
  1073.8
 • BIST
  4988.85
 • BTC
  17231.39$

Pamukkale Üniversitesi 25 öğretim üyesi alacak

Pamukkale Üniversitesi 25 öğretim üyesi alacak
Pamukkale Üniversitesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri kapsamında 25 öğretim üyesi alacak. 

Pamukkale Üniversitesi, 25 öğretim üyesi alacak. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri, Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Yönergesi uyarınca öğretim üyesi alınacaktır” denildi. 
Buna göre üniversiteye 2’si profesör, 11 doçent ve 12 doktor öğretim üyesi alınacak. 
GENEL AÇIKLAMALAR
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.
- Her aday tek bir kadroya başvurabilir.
- Adaylar unvanlarının altında kadroya başvuramazlar.
- İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını değiştirebilir ve iptal edebilir.
Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların:
1- Başvuru Formu(1) ,
2- Doçentlik Belgesi,
3- Akademik Değerlendirme Belgesi(2) ,
4- Askerlik Belgesi(3) ,
5- Varsa kamu hizmetini gösterir hizmet belgesi/e-Devlet hizmet dökümü (3) ile birlikte; PROFESÖR kadroları için “özgeçmiş, doçentlik belgesi, bilimsel yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilecek), yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icralar ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmaları, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkıları” içeren 6 (altı) adet CD/USB ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, DOÇENT kadroları için “özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınları” içeren 4 (dört) adet CD/USB ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadroları için “özgeçmiş, diploma onaylı suretleri(4), bilim doktorluğu veya tıpta uzmanlık belgeleri (veya onaylı sureti), yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınları” içeren 4 (dört) adet CD/USB ile ilgili birimlere, İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
(1) Başvuru Belgesi: http://www.pau.edu.tr/personel/tr/sayfa/form-ve-belgeler
(2) Akademik Değerlendirme Belgesinin alınması için; http://www.pau.edu.tr/adk/tr adresinde istenilen şekilde Akademik Değerlendirme Kuruluna, kadro ilanının açıklama kısmındaki ek şartların sağlandığını gösterir dokümanlar ile bu şartların sağlandığına dair beyan dilekçesini içeren 1 adet usb teslim edilmesi gerekmektedir.
(3) Üniversite dışı başvurular için
(4) Barkodlu e-Devlet belgesi kabul edilmektedir.
İlan metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz…
https://www.pau.edu.tr/pau/tr/duyuru/ogretim-uyesi-alim-ilani-18

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!