Denizli
14 Nisan, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.44
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2347.7
 • BIST
  9003.22
 • BTC
  69462.36$

PAÜ Rektörü hakkında 'PAÜ kreşi' suç duyurusu

PAÜ Rektörü hakkında 'PAÜ kreşi' suç duyurusu
Geçtiğimiz günlerde Ankara İdare Mahkemesi tarafından ‘göreve kötüye kullanma’ gerekçesiyle yargılanma yolu açılan PAÜ Rektörü Ahmet Kutluhan hakkında Memur Sen tarafından YÖK’e hem de hukuki olarak adli ve idari suç duyurusunda bulundu. Memur Sen, 3 yıl önce açılan PAÜ kreşinin depremzedelerin hizmetine açılmamasına tepki göstermişti.

11 ili etkileyen deprem afeti sonrası Denizli’deki KYK yurtlarına yerleştirilen depremzedeleri ziyaret eden Denizli Memur-Sen, ailelerin en büyük ihtiyaçlarından birisinin de anaokulu olduğu görünce harekete geçti. Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, PAÜ tarafından personelin faydalanması için yaptırılan ve açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan anaokulu-kreş binasının, depremzedelerin hizmetine açılması talebini Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a iletti. Özelmiş, 3 yıldır atıl durumda bekleyen binayı depremzede çocukların eğitimi için tahsis etmeyen Rektör Kutluhan’ın üstüne üstlük bir de talebi gündeme getiren Memur-Sen üyesi personellere mobbing uyguladığını öne sürdü.

"REKTÖR VE YARDIMCILARI PAÜ YÖNETİMİNDEN İSTİFA ETMELİDİR"

PAÜ’de atıl durumda olan anaokulu-kreş binasıyla ilgili taleplerinin basında yer almasının ardından Rektör Kutluhan’ın Memur-Sen üyelerine mobbing uyguladığını ileri süren Öselmiş, “Depremi en acı şekilde yaşayan çocuklarımızın eğitimini önemsiyor; acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için eğitim ortamlarında psikolojik olarak rehabilite edilebilmelerini destekliyoruz. Bu nedenle de boş ve atıl durumdaki söz konusu binanın, KYK yurtlarındaki depremzede çocuklarımızın yararına kullanılmak üzere, ilgili kurumlara tahsis edilmesi gerektiğini ısrarla söylüyoruz. Milletçe kenetlendiğimiz, tek yürek olduğumuz şu günlerde kamu yararı taşıyan bu girişimimizi, ihtirasına yediremeyen Rektör Kutluhan; kendi çiftliği sandığı Pamukkale Üniversitesindeki üyelerimizi, rektör yardımcılarını da kullanarak baskıyla istifaya zorlamakta ve mobbingin derecesini artırarak psikolojik baskı kurmaktadır. Haklı olduğumuzda susmayacağımızın, yanlış olanın da yanlış yapanın da sonuna kadar karşısında duracağımızın bilinmesi gerekmektedir. Rektör Kutluhan’ın bu mobbing girişiminin ve Pamukkale Üniversitesindeki mevcut yönetim tarzının da yanına kar kalmayacağını belirtmek isteriz. Üyelerimizi istifaya zorlayan Rektör ve Rektör Yardımcılarını, onurlu davranarak PAÜ yönetiminden istifaya davet ediyoruz” diye konuştu.

REKTÖR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, boş binayı depremzedelere vermeyen ve mobbing uygulayan Rektör Kutluhan hakkında hem YÖK nezdinde hem de hukuki olarak adli ve idari suç duyurusunda bulunduklarını sözlerine ekledi. Denizli Memur-Sen tarafından ortaya atılan iddialarla ilgili olarak Rektör Kutluhan veya PAÜ yönetimi tarafından şuana kadar her hangi bir açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Kaynak: İHA


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!