evora

PAÜ’de, Denizli Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PAÜ’de, Denizli Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluştu
Abone ol
Pamukkale Üniversitesi, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. ve Denizli KÜSİ İl Temsilcisi İş Birliği ile düzenlenen “Denizli Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluşuyor” etkinliği, Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
büyükşehir

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli’de faaliyet gösteren Ar-Ge Tasarım Merkezleri, firmalar, sanayiciler, öğrenciler ve bilim insanlarının da bulunduğu etkinliğe yaklaşık 150 kişi katılım gösterdi.

Sinerji ve iletişim kanallarının genişletilmesi, iş birliği fırsatlarının oluşturulması, akademisyen ve sanayicilerin tanışması ve üniversite sanayi iş birliğinin artırılması için düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Denizli Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Doç.Dr.Mehmet Orhan yaptı. Doç. Dr. Orhan konuşmasında: “Geçmişte bilginin ne olduğu idrak edilmeye çalışılırken artık, İnsanlık bilgiyi üretiyor, yayıyor ve hatta işliyor. Çağımız;  bilginin vücut bulduğu, detaylandırılmış ürünlerin geliştirildiği bir çağ ve bu çağın kaçınılmaz gerçeği ise bilgi sahibi olan herkesin etkileşimde bulunarak üretmesidir.  İşte bu nedenle bilgiye ve tecrübeye sahip sanayicilerin, bilim insanlarının etkileşimde bulunacağı bir ortam hazırlamak istedik”ifadelerini kullandı. Ardından Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükkaplan, Pamukkale Teknokent’i anlatan bir sunum gerçekleştirdi.Küçükkaplan,yapılan programın Ar-Ge ve bilimsel çalışmaların artırılmasına büyük katkı sağlayacağını dile getirdi ve KÜSİ il temsilcisi Doç.Dr. Mehmet Orhan’a teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmalarının ardından Turkcell Teknoloji Tedarik Zinciri Çözümler Yöneticisi Muharrem Gökçe Sezgin tedarik zincirinde bilgi teknolojilerinin önemini anlattı. İlgili sunumunda teknoloji devrimleri ve endüstri 4.0 sonrasında envanter ve satın alma süreçlerinin nasıl dijitalleşerek değiştiği ve Turkcell olarak yeni çağa nasıl uyum sağladıklarına dair katılımcılar bilgi verdi.

Programın ilerleyen saatlerinde Akgün Elektrik, DOK-SAN Denizli Dokuma Sanayi, Hidroteknik-Şahlan Makina, Ozanteks Tekstil, Ratel Bilişim, Tasarım Rehberi-HMS, Wouqer Makine Teknoloji firmalarıyla alakalı bilgilendirici sunumlarını gerçekleştirdi. Programın son kısmında Pamukkale Üniversitesi bilim insanları ve çalışma alanlarının tanıtımı yapılarak Ar-Ge ve inovasyon adına gerçekleştirilebilecek ortak projeler ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

 

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizlili Sporcu İkinciliği Göğüsledi  GeldiÖnceki Haber

Denizlili Sporcu İkinciliği Göğüsledi  G...

Denizli’deki FETÖ’nün Eğitim Yapılanmasında Yeni GelişmeSonraki Haber

Denizli’deki FETÖ’nün Eğitim Yapılanması...

Yorum Yazın

Denizli'de Definecilerin Son Hedefi Ümmü Gelinin Evi Oldu
Denizli Plakalı Araç Tıra Ok Gibi Saplandı: 2 Ölü 1 Ağır Yaralı
2 Kişiyi Uykularında Kafasından Vuran Cinayet Ege’yi Alarma Geçirdi
Klimadan Çıkan Duman Paniğe Neden Oldu
Dikkatsiz Sürücü Yanındaki Araca Çarpınca Anladı
Denizlispor'da Başkan Ve Taraftar Birbirine Girdi
Çameli’de Korona Gölgesinde İlk Düğün
Bülent Uygun: "Bu ligde Denizlispor’umuz kalacaktır"
Denizli elektrik kesintisi (4 Temmuz 2020)
Denizli'ye flaş sıcaklık uyarısı!
Eskihisar Mahallesi Doğal Gaza Kavuşuyor
Denizlispor 0-1 Gaziantep FK
Denizli'de Muhtelif mahallelerde su kesintisi
Pamukkale Belediye Meclisi 3 Ay Aradan Sonra Toplandı
Traktörde Çıktı Tarlaya Sıçradı
TOHM Milli Sporcularına PAÜ’lü Mentör
Aynı Saatlerde İki Farklı Tarlada Yangın
Aydın - Denizli Otoyolu 3 Yıl İçerisinde Hizmete Açılacak
Çal Tıbbı Aromatik Bitkilerde Merkez Olacak
Sağlık Çalışanları İçin Saygı Duruşu

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
evora