google
kampüs yol

PAÜ’den Dijital Hamle

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PAÜ’den Dijital Hamle
Abone ol
Pamukkale Üniversitesi bünyesinde hizmete giren Dijital Teknoloji Merkezi ile interaktif salonlarda gerçekleştirilen elektronik ortamda ders anlatımı, çevrimiçi toplantı ve başka bir üniversitede görev yapan tez jüri üyesinin uzaktan katılabildiği tez sunumları ile eğitim, toplantı ve tez sunumlarını dijital platforma taşıyor.
büyükşehir

Kısa bir süre önce hizmete giren PAÜ Dijital Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı,Üniversite Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyarette Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Girgin Atlıhan’ın Genel Matematik dersini de bir süre takip eden Rektör Prof. Dr. Bağ ve beraberindeki heyet daha sonra diğer salonlarda da incelemelerde bulundu.

Hizmete giren Dijital Teknoloji Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti: “Pamukkale Üniversitesi son yıllarda yaptığı çeşitli atılımlarla gerek akademik yayın gerek patent sayıları gibi konuların yanında proje yarışmalarında elde ettiği başarılar,doğa dostu projeler ve sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça bahsettirmiş bir kurum haline gelmiştir. Uluslararası kurum ve kuruluşlar ve bilimsel dergilerin yaptığı sıralamalarda Pamukkale Üniversitesi’nin Türkiye üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alması da bunun bir göstergesidir. Bu sıralamalar belirlenirken sadece yayın sayıları değil eğitim kalitesi, öğretim kadrosunun kalitesi ve yapılan araştırmaların yüksek derecede etkili dergilerde yayınlanması gibi kriterler göz önüne alınıyor. Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak her yıl Pamukkale Üniversitesi ismini daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hizmete giren PAÜ Dijital Teknoloji Merkezi eğitim kalitemizi arttırmak ve bilimsel toplantıların, tez savunmalarının dijital ortama taşınarak daha konforlu hale getirmeye yönelik çalışmalarımızdan biridir. Merkeziminiz öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Pamukkale Dijital Teknoloji Merkezi bünyesinde isimlerini bölgedeki antik kentlerden alan Laodikya ve Tripolis İnteraktif Salonları yer almaktadır. Laodikya İnteraktif Salonunda dijital ortamda ekran, görüntü ve ses paylaşımı ile elektronik olarak ders anlatımlarının yapılıp, kayıtlar arşivlenebilmektedir. Dünya’nın her yerinden uzak bağlantı ile çevrimiçi ders anlatımı, derse katılım ve çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilip tez sunumları için başka bir üniversiteden katılması gereken jüri üyelerinin uzak bağlantı ile sunuma dâhil olabilmektedir.  Derse gelemeyen öğrenciler için çevrimiçi olarak derse katılma imkânı 10 bin kişiye kadar sağlanabildiği Laodikya salonunda ayrıca çevrimiçi olarak işlenen derslerin videoları Pamukkale Üniversitesi video platformunda paylaşıma açılarak derslere her zaman erişim imkânı sunulmaktadır. Yine aynı şekilde aynı amaçlar doğrultusunda kullanılabilen ancak daha çok tez sunumlarında kullanılmaya uygun şekilde düzenlenmiş olan Tripolis interaktif Salonu da 15 kişilik kapasitesi ile hizmet veriyor.

 

Kaynak:denizli24haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milletvekili Şahin Tin, Rotamız Belli Hedefimiz Güçlü Türkiye!Önceki Haber

Milletvekili Şahin Tin, Rotamız Belli He...

Denizlili Genci İstanbul’da ÖldürdülerSonraki Haber

Denizlili Genci İstanbul’da Öldürdüler

Yorum Yazın

Denizli’de Bayramın Son Gününde Hava Nasıl Olacak?
Denizli'de Ahşap Evden Yükselen Alevler Paniğe Neden Oldu
Denizli’de Bu Bamyalar Su Kullanılmadan Üretiliyor
13 Yaşındaki Çocuğun Cansız Bedenine Ulaşıldı
Odunluk Yangını Aracı Küle Çevirdi
Denizli’de Yaşayan Suriyeli Çocuk Salda Gölü'nde Kayboldu
Denizli’de Miras Kavgasına Çevik Kuvvet Sevk Edildi
Denizli’de Kaza Uzun Kuyruklar Oluşturdu
Toki Merkezefendi’de 375 Toplu Konut Satışa Çıkarılıyor
Denizli orman Bölge Müdürlüğü’ne 20 işçi alınacak! İşte, başvuru şartları
Deri ve Sakatatlar Kötü Kokuya Neden Oldu
Büyük Orman Yangınına Denizli’den De Takviye Ekip Gönderildi
Denizli’de Bir İntihar Daha Kendini Asarak Yaşamına Son Verdi
Kurbanlık Etler İçin Aracına Soğutma Sistemi Yaptı
Kısıtlamalar geri mi gelecek? Bakan Koca net bir dille uyardı
Ege Yanıyor Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Manisa Ormanlar Yanıyor
Bayramlaşmaya Gidiyorlardı Suya Gömüldüler
Koronavirüs Denizli’de Bir Festivali İptal Ettirdi
Denizli’de korkutan kazada 2’si çocuk 4 kişi yaralandı
Bayramda İntihar Şoku Genç Silahla Yaşamına Son Verdi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar