kampüs yol

PAÜ’lü Akademisyenin Projesi, Türkiye’den Desteklenen Sayılı Projelerden Biri Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PAÜ’lü Akademisyenin Projesi, Türkiye’den Desteklenen Sayılı Projelerden Biri Oldu
Abone ol
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı’nda Arş. Gör. Dr. Murat Taşkıran, Alexander vonHumboldt Vakfı tarafından verilen ve bilim dünyasının önde gelen akademik desteklerinden biri sayılan Alexander vonHumboldt Doktora Sonrası Araştırma Bursu’nu (ForschungsstipendiumfürPostdoktoranden / ResearchFellowshipforpostdoctoralresearchers) almaya hak kazandı.
büyükşehir

Dünyanın saygın ve en çok tercih edilen bilim destekleme kuruluşlarından olan Alexander vonHumboldt Vakfı, 1953 yılından itibaren, her yıl ortalama beş yüz bilim insanına, kendi seçtikleri bir araştırma projesini Almanya’da gerçekleştirmek üzere burs vermektedir. Arş. Gör. Dr. Taşkıran, başvurularının yaklaşık % 20’sinin kabul edildiği ve ülkemizde yılda ortalama üç araştırmacının hak kazanabildiği bu burs kapsamında “Sillyon Antik Kentinin Urbanizasyonu” başlıklı projesi ile Hamburg Üniversitesi ArchäologieundKulturgeschichtedesantikenMittelmeerraumes Bölümü’nde çalışmalar gerçekleştirecek.

Rektör BAĞ, Arş. Gör. Dr. Taşkıran’ı Tebrik Etti

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bilim dünyasında saygın araştırma desteklerinden biri olarak kabul edilen Alexander vonHumboldt Doktora Sonrası Araştırma Bursu’nu almaya hak kazanan Arş. Gör. Dr. Murat Taşkıran’ı 2019 yılının son senato toplantısı öncesi elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ederek,  kendisine şilt ve hediye takdiminde bulundu.

PAÜ Senato Salonu’nda yapılan hediye takdimi öncesinde açıklamalarda bulunan Arş. Gör. Dr. Murat Taşkıran şunları dile getirdi:“Pamukkale Üniversitesi adına 2018 yılından beri Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Sillyon Antik Kenti kazı çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Bu bursun başvuru aşamasından itibaren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın süreci yakından takip ettiğini söyleyen Arş. Gör. Dr. Taşkıran, genç bir araştırmacı olarak böyle bir bursu kazanmış olmanın kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Arş. Gör. Dr. Taşkıran sözlerine şöyle devam etti: “Sillyon Antik Kenti’nde, Üniversitemizin desteği ile sürdürdüğümüz çalışmalar yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlamış ve uluslararası bir projeye dönüşmüştür. Başta Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere bu çalışmalarımızı her zaman destekleyen Arkeoloji Bölümü hocalarıma, Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Enstitüsüne, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunarım. Son yıllarda Üniversitemizin arkeoloji alanında yakaladığı ivme Sillyon projesinde de kendini göstererek Pamukkale Üniversitesi’nin bu yöndeki gelişimine katkı sağlamaya devam edecektir”.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, gerek Sillyon Antik Kenti kazı başkanlığının başarılı bir şekilde yürütülmesi gerekse o bölgede yapılan çalışmalar için Alexander vonHumboldtDoktora Sonrası Araştırma Bursunun kazanılmasınınPamukkale Üniversitesi adına önemli gelişmeler olduğuna değindi. Arş. Gör. Dr. Murat Taşkıran’ı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ sözlerine şöyle devam etti: “Pamukkale Üniversitesi olarak eğitim öğretim kalitemizi artırmak, ülkemizin gelişimine katkı sunacak bireyleri yetiştirmek gayretimizin yanında;yaptığımız bilimsel çalışmaların uluslararası düzeyde kabul görmesi bizleri mutlu etmekte ve daha çok çalışmak için motive etmektedir. Hocamızı elde ettiği bu başarıdan dolayı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum”.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli’deki Savcı Açığa AlındıÖnceki Haber

Denizli’deki Savcı Açığa Alındı

Denizli’deki Dehşetin FotoğraflarıSonraki Haber

Denizli’deki Dehşetin Fotoğrafları

Yorum Yazın

Denizli’de Orman Yangını Devam Ediyor
Çardak Havalimanında Korona Virüs Sayısı Artıyor
Mahalleli Meraklı Gözlerle İzledi
Denizli'de jandarma definecileri iş üstünde bastı
Ulaştırma Bakanı Denizli'ye geliyor
Denizli’nin yeni komutanı belli oldu
Denizli elektrik kesintisi (5 Ağustos 2020)
Buldan'ın güncel korona tablosu açıklandı
Denizli temmuz ayında ihracatını en çok arttıran 2. Şehir oldu
Denizli’de Kaçakçılar Polisten Kaçamadı
Denizli’de 500 Yıllık Minare Alemini Çaldılar
Denizli'de Konsomatrislik Yapan 15 Kadın Yakalandı
Firari Suçlular Yakalandı
Eski Emniyet Mensubu Ve Örgüt Öğretmenleri Yakalandı
Aile Süsü Vermek İstediler Polise Yutturamadılar                        
İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk Türk Hava Kurumu’nu Meclise Taşıdı
DENİB Temmuz Ayı İhracat Rakamlarını Açıkladı
Kendisini Göğsünden Vurdu Kanlar İçinde Kaldı
Denizlispor'un Harcama Limiti Belli Oldu
Denizli’de Geri Dönüşüm Tesisinde Büyük Yangın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar