Şahin Zülfikarlı Kimdir?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şahin Zülfikarlı Kimdir?
Şahin Zülfükarlı Kimdir?
denizli büyükşehir

 

Türkiye’de en parlak yatırımcılarından olan Azeri Şahin Zülfükarlı, 1994 senesinde Bakü’de doğdu. Çocukluğundan itibaren Türkiye’ye yönelik güzel duygular besledi. Okulu, iş olanakları ve aile hayatı ile ilgili tüm süreçlerde aklının köşesinde Türkiye vardı. Henüz 14 yaşında iken okumak için Türkiye yoluna düştü.

Liseyi burada bitirdikten sonra ilk olarak Marmara Üniversitesi’nde turizm eğitimi aldı. Turizm onun için hep öncelikli planlar arasındaydı. Daha sonra Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümüne girdi ve büyük bir başarı ile mezun oldu. Şahin Zülfükarlı, okuldayken iş hayatına yönelik gözlemler yaptı, yatırım alanlarını analiz etti ve ailesine demir sektörünün uygun olduğunu iletti.

2008 yılında açılışı yapılan Sönmezler Metal; çelik boru, profil, sanayi tip boru, çatı sistemleri, çelik yapılar, galvaniz sac, renkli boru ve kare metallerde oldukça iyi bir ivme yakaladı. Üretiminin yarısından fazlasını Avrupa ve Amerika’ya ihraç eden firma; Türk sanayisinin parmakla gösterilen markası oldu.

Şahin Zülfükarlı, üniversiteden beri aklında olan turizm işletmeciliğine Muğla Marmaris’te kurulu “Selimiye Big Poseidon Butik Otel” ile girdi. Burada deneyim kazanan iş adamı, yeni turizm işletmeleri için de kolları sıvadı.

Şahin Zülfükarlı, inşaat sektörüne vizyon getirecek projelere imza atmak üzere Zülfükarlı İnşaat markasını yarattı ve İstanbul’a değer katan birçok projeye öncülük etti. Bunun yanında 555-IST Cafe yatırımı, İstanbul’un yemek sektörüne renk kattı. “Vatandaşımızın nargileden unutulan Türk yemeklerine kadar birçok çeşidi bir arada bulmalarını istedim” diyen genç girişimci, restoranın 5 yıl içerisinde Türkiye’ye yayılacağını açıkladı.

Azmiye arkadaşlarına örnek olan ve cesareti ile ailesinin takdirini toplayan Şahin Zülfükarlı, yeni giriştiği tüm işleri yakından takip ediyor. Ayrıntıları atlamayan iş adamı, işçilerine karşı da büyük bir sevgi besliyor. Asıl misyonumuz işçimizi ve müşterilerimizi mutlu etmek diyen Zülfükarlı, insanlara çevreye saygı göstermenin de bir şirket politikası olduğunu ifade ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Zolan: "Gençlik varsa gelecek var demektir"Önceki Haber

Başkan Zolan: "Gençlik varsa gelecek var...

Denizli’de İlçeyi Sis KapladıSonraki Haber

Denizli’de İlçeyi Sis Kapladı

Yorum Yazın

Kayıp Adamın Bulunması Ekrana Çıktılar
Denizli’de Otobüs Kazalarını En Aza İndirmek İçin Toplandılar
Servergazi Devlet Hastanesinde 90 Uzman Hekim, 961 Personel Hizmet Veriyor
Çalkebir Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ahmet Akbay Seçildi
20.02.2020 Tarihinde, 2020 Veliyi Kendi Evlerinde, Saat 20.20’de 2020 Öğretmenlerle Ziyaret Etti
DENİB Akademi’den 'Transmedya hikaye anlatıcılığı eğitimi'
Karateci Denizlili Damla Su Türemen’den Yeni Hedefler
Pamukkale Belediyesi’nin Desteğiyle Ali Şir Nevai Anıldı
Başkan Filiz’den Acıpayam Ve Honaz İlçe Başkanları İle İlgili Açıklama Geldi
Mortan İle Global Ekonomide Gelişmeler Ve Denizli'nin Potansiyeli Konuşuldu

Başka haber bulunmuyor!