evora

Şair Şükrü Erbaş İmza Günü İçin Acıpayam’a Geliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şair Şükrü Erbaş İmza Günü İçin Acıpayam’a Geliyor
Abone ol
Şair Şükrü Erbaş Acıpayam Kitap Topluluğu'nun düzenlediği söyleşi ve imza günü için Acıpayam'a geliyor.
büyükşehir

Acıpayam Kitap Topluluğu'nun düzenlediği Şair Şükrü Erbaş ile söyleşi ve imza günü etkinliği 23 Ekim Çarşamba günü Acıpayam Belediyesi Talip Özkan Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Acıpayam Kitap Topluluğu'nun organize ettiği etkinlik saat 20.00'de başlayacak.

Yaklaşık 6 ay önce Acıpayam'da yapılmak üzere planlanan etkinlik 20 Mart'ta Acıpayam'da meydana gelen deprem nedeniyle ertelenmişti. Şair Şükrü Erbaş, Acıpayamlılar ile 6 ay gecikmeli de olsa sevenleri ile bir arada olacak.

 

ŞÜKRÜ ERBAŞ KİMDİR?

1953'te Yozgat'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Yozgat'ta tamamladı. Ankara'da Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilimler Bölümü'nden 1978'de mezun oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi'nde memurluk ve yöneticilik yaρtı, bu kurumdan emekli oldu. sozkimin.com Yarın dergisi yazı kurulunda görev yaρtı (1984). Edebiyatçılar Derneği'nde yöneticilik görevinde bulundu (1993-1999). Şair, halen Antalya'da yaşamaktadır.

Şükɾü Eɾbaş, ilk şiiɾini Vaɾlık deɾgisinde, 1978 yılında yayınlandı. "Yolculuk" adlı şiiɾ kitabıyla, 1987 Ceyhun Atuf Кansu şiiɾ ödülüne değeɾ göɾüldü. Ayɾıca, "Dicle Üstü Ay Bulanık" şiiɾ kitabıyla 1996 Oɾhon Muɾat Aɾıbuɾnu şiiɾ ödülünü, "Üç Nokta Beş Haɾf" şiiɾ kitabıyla 2002 Ahmed Aɾif şiiɾ ödülünü ve "Gölge Masalı" adlı şiiɾ kitabı ile de 2005 Ömeɾ Asım Aksoy şiiɾ ödülünü kazandı.

 

Şiiɾ, edebiyat ve yaşam üzeɾine denemeleɾ yazdı. Denemeleɾini "İnsanın Acısını İnsan Alıɾ" (1995) ve "Biɾ Gün Ölümden Önce" (1999) adlı kitaρlaɾında toplayan Şükɾü Eɾbaş'ın, "Gülün Sesi Gül Kokaɾ" (1998) adlı düzyazılaɾından oluşan biɾ kitabı da vaɾdıɾ.

 

Yaρıtlaɾı

Küçük Acılaɾ (1984)

Aykıɾı Yaşamak (1985)

Yolculuk (1986)

Kimliksiz Değişim (1992)

Bütün Mevsimleɾ Güz (1994)

Dicle Üstü Ay Bulanık (1995)

İnsanın Acısını İnsan Alıɾ (1995)

Kül Uzun Süɾeɾ (1996)

Gülün Sesi Gül Kokaɾ (1998)

Biɾ Gün Ölümden Önce (1999)

Deɾin Kesik (1999)

Üç Nokta Beş Haɾf (2001)

Saɾkacın Кalbi (2002)

Yalnızlık Heceleɾi (2003)

İnsan Sevmezse Ölüɾ (Seçmeleɾ, 2004)

Gölge Masalı (2005)

Unutma Defteɾi (2007)

 

ACIPAYAM KİTAP TOPLULUĞUNU TANIYALIM

Acıpayam'da bir grup gönüllü öğretmen tarafından kurulan Acıpayam Kitap Topluluğu, 2019 yılının Ocak ayından bu yana daha önce belirlenen kitaplar iki haftada bir yapılan toplantılara kadar okunuyor ve kitap üzerine sohbet etmek üzere üyeler Acıpayam ilçe merkezi'ndeki Neva Müzik ve Sanat Merkezi'nde bir araya geliyor. Kitabın farklı bakış açılarıyla yorumlanmasının özümsenmesini ve  anlaşılmasını kolaylaştırdığını söyleyen gönüllüler hedeflerinin ilçede kültür sanat faaliyetlerinin arttırılması ve kitap okumaya halkın ve  özellikle yeni neslin özendirilmesi olduğunu ifade ediyor.

Acıpayamlı kitapseverleri de topluluklarına davet eden  Acıpayam Kitap Topluluğu, kendilerini şu şekilde tanımlıyor:

Evlerine, köşelerine, korunaklı gölgelerine çekilip, sözcüklerin büyüsüne ve kitapların teklifsiz dostluğuna sığınan siz değerli kitapseverler,

Bizler kitapların izinden giden, kitapların sadece okumak için değil, yaşamak için de gerekli olduğuna inanan birkaç kitap manalı arkadaşız. İstiyoruz ki sizlerle de tanışalım. Midemize yumruk yemiş hissi uyandıran kitaplarımızı, altını çizmekten kendimizi alıkoyamadığımız satırları, hayatımı değiştirdi dediğimiz şairleri, yazarları birbirimizle tanıştıralım. Bize güzel sözler söyletebilecek yeni, güzel kitapları birlikte keşfedelim. Birbirimizi kitaplardan tanıyalım. Sevgiden, iyilikten, dostluktan bilelim birbirimizi. Sizlerin de bir penceresi kitaplardan açılıyorsa hayata, gelin “tanış olalım”.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘Neşeli Günler’ Filmi Denizli’de Gerçek OlduÖnceki Haber

‘Neşeli Günler’ Filmi Denizli’de Gerçek...

Amerika'da yaşayan Çinli turistler Turistler Laodikya'daSonraki Haber

Amerika'da yaşayan Çinli turistler Turis...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar