evora

SILVHER Projesi Çevrimiçi Eğitimine Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SILVHER Projesi Çevrimiçi Eğitimine Başladı
Abone ol
Pamukkale Üniversitesi’nin 2019 yılında Erasmus Plus programından hibe desteği almaya hak kazanan projelerinden biri olan SILVHER projesi, ilk çevrimiçi eğitimini verdi.
büyükşehir

SILVHER(Somut Olmayan Kültürel Değerlerin ve Mirasın Korunması) projesi kapsamındaeğitim faaliyetlerinin çevrimiçi web semineri niteliğindeki resmi ilk dersindepaydaş ülke üniversiteleri kendilerine ait modüllerin içerikleri, iletişim, işbirliği araçlarının kullanım biçimleri ile birlikte öğrencilerin platform üzerinde dersleri ne şekilde işleyeceklerine dair detaylı sunumlar yaptılar.

ErasmusPlus’tan hibe desteği almaya hak kazanan SILVHER projesi, İtalya, Portekiz ve Türkiye’de üniversite eğitimi alan lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı; Kültürel Mirasın Dijital Anlatımı üzerine uzaktan eğitim, proje çalışması ve yüz-yüze atölye çalışmalarını içermektedir. Türkiye’de Pamukkale Üniversitesi’nden 13, İtalya’da Bari Üniversitesi’nden 10, Portekiz'de Trás-os-Montesand Alto Douro Üniversitesi’nden 7 olmak üzere toplamda 30 öğrenci bu projede yer almaktadır. Üç üniversitenin akademisyenleri tarafından hazırlanan eğitim programına Hellenic Open Üniversitesi ise altyapı platformu desteği sunmaktadır.

Eğitim programında her biri 81 saat olmak üzere toplamda 243 saat süren üç modül yer almaktadır. Birinci modül, Bari üniversitesi ‘Kültürel Projelerin Yönetimi’, ikinci modül, Trás-os-Montesand Alto Douro Üniversitesi ‘Somut Olmayan Kültürel Mirasın Dijital Öyküsü’ veüçüncü modül, Pamukkale Üniversitesi‘Kültürel Sektörde Artırılmış ve Sanal Gerçeklik’ başlıklarından oluşmaktadır. Haziran 2020 itibarı ile sona erecek olan eğitimde her modül, 20 saat çevrimiçi eğitim, 40 saat proje bazlı öğrenme ve son 21 saatte ise SILVHER projesinde temsil edilen ülkelerden birinde yüz yüze atölye çalışması sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.Bu kapsamda öğrenciler her modül sonrası gerçekleştirecekleri yüz yüze atölyeler için 9-14 Aralık 2019 tarihlerinde İtalya’nın Bari, 30 Mart-3 Nisan 2020 tarihlerinde Portekiz’in Vila Real kentine; 22-26 Haziran 2020 tarihlerinde ise Pamukkale Üniversitesi’ne konuk olacaktırlar.

Proje ile ilgili bilgi veren Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Naci  Polat şunları aktardı: “Projemiz içinde mevcut ders materyallerinin dışında her dersin sonunda öğrencilerimizi bekleyen okuma parçaları, değerlendirme soruları ve proje çalışmaları bulunmaktadır. Gerçekleştirmekte olduğumuz eğitimlerin sonundafarklı uluslardan öğrencilerimizin ortak projeler yaratmalarını ve bağımsız olarak temin edecekleri finansal ve sosyal kaynaklar ile projelerinin sürdürülebilirliğini temin etmelerini heyecanlahedeflemekteyiz. Bir adım sonrasında ise başarılı olan projelerin Avrupa Birliği düzeyinde tanıtımı gerçekleştirilecektir. Bu anlamda projemiz, üç ülkeden öğrencilerin kendi çabalarıyla ortaya çıkardıkları kültürel miras projelerini somut bir şekilde hayata geçirebilmeleri adına kılavuz niteliğindedir.”

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli Basket, Yalova’ya HazırlanıyorÖnceki Haber

Denizli Basket, Yalova’ya Hazırlanıyor

Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu Protokolü İmzalandıSonraki Haber

Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci...

Yorum Yazın

Veteriner 2 Yıldır Savaştığı Beyin Tümörüne Yenildi
Denizli'de Müzisyenlerden Eylem Kararı
Denizlispor Tam Kadro Rakip Gaziantep FK
Karadaban, 'denizli ekmeği ucuz yiyor'
Denizli’de Düğün Salonlarının Bundan Sonra Zorunlu Fotoğrafçısı Olmayacak
Belediye Başkanın Silahlı Saldırısıyla İlgili Denizli’de Operasyon
Liseli Gençler Kendi Sosyal Medyası Coop Cool’u Kurdu
Katil kocanın cezası belli olacak
Denizli’de bu saklı cenneti Kolak Gölünü biliyor musunuz?
Denizli’de Korkutan Yangın
Denizli’de Sokak Düğünü Yasak
DENİB ihracatı yüzde 20 arttı
Pandemi Dönemi Alınan Kilonun Verilmesinde Sağlıklı Beslenmenin Önemi
Esnafın Fark Etmesiyle Otomobil Yanmaktan Kurtuldu
Denizli  Valiliği Yeni Kararları Duyurdu
Yolcu Hastalanınca Otobüsü Hastaneye Sürdü
Denizli’de işçi elektrik akımına kapılarak öldü
Kiraz Yemek İsteyenlere Bahçesini Açtı
Tek Dünya Kentleri Şampiyonu: Denizli
Denizlispor, Beşinci Kez Koronavirüs Testinden Temiz Çıktı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
evora