Mack burger
esnaf

Tavas Akyar Mahallesi Karantina Altına Alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tavas Akyar Mahallesi Karantina Altına Alındı
Gürlesin Tekstil
Abone ol
Denizli'nin Tavas ilçesi Akyar Mahallesi'nde Koronavirüs vakaları arttı. Mahallede Kurban Bayramı'ndan bu yana vaka sayısı 15’e çıktı. 70 yaşlarındaki erkek bir hastanın durumunun ağır olduğu öğrenilirken, mahallede 50 kişinin de karantinada olduğu öğrenildi. Yaşanan bu gelişmeler üzerine Akyar Mahallesi karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre korona virüs Tavas’a bağlı Akyar Mahallesine sıçradı. Denizli-Muğla karayolu üzerinde yer alan 300 nüfuslu mahallede Kurban Bayramından bu yana vaka sayısı hızla arttı. Düğünler nedeniyle arttığı iddia edilen virüs vakalarında virüs bulaşan hasta sayısının 15 olduğu öğrenildi. Mahallede virüs nedeniyle 50 kişinin de karantina altında olduğu, evlerinden çıkarılmadığı gelen bilgiler arasında. Mahallede ayrıca 70 yaşındaki bir erkek hastanın da durumunun ağır olduğu öğrenildi.

MUHTAR DÜĞÜNLERİ İŞARET ETTİ

Mahalledeki son durum hakkında bilgi veren Akyar Mahalle Muhtarı İzzet Akış, virüs vakalarının düğünler nedeniyle arttığına dikkat çekti. Akış, “300 nüfuslu bir mahallemizde 50 kişi karantina altında. Yaklaşık 15 pozitif vaka var. 1’inin durumu ağır. Mahallemiz bir çiftçi mahallesi. Üretim devam etmek zorunda ama karantina altında olanlar süt üretimi yapıyor anca satamıyor. Sütler ellerinde kalıyor. Kimse de süt almak istemiyor. Durum biraz sıkıntılı” dedi.

VALİLİK MAHALLENİN KARANTİNAYA ALINDIĞINI DUYURDU

Denizli Valiliği Akyar Mahallesi’nin karantinaya alındığını duyurdu. Konu ile ilgili açıklamada;”Tavas İlçesi Akyar Mahallesi’nde görülen, (Covid-19)  koronavirüs  vakalarının artması sebebiyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile “13.08.2020 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar” Akyar Mahallesi karantina altına alınmıştır. Söz konusu mahallemizde karantina şartlarına uygun olarak her türlü tedbir alınarak uygulamaya geçilmiştir. Karantina süresince mahalleye giriş ve çıkışların kapatılarak  izole edilmesine karar  verilmiştir.”ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar