evora

Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere ‘Umut Işığı’ Olacaklar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere ‘Umut Işığı’ Olacaklar
Abone ol
Denizli Yörükleri Derneği, Özel İnsanlar Derneği ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tarih Topluluğu iş birliği ile ‘Umut Işığım Ol’ sloganıyla kampanya başlatıldı.
büyükşehir

Üniversiteye hazırlık test kitaplarının bağışlandığı projede toplanan kitaplar ihtiyaç sahibi üniversite sınavına girecek öğrencilere dağıtılacak. Üniversite sınavına girecek öğrencilerin kitap ihtiyaçlarını karşılamak için bu projeyi düzenlemeye karar verdiklerini anlatan Edebiyat Öğretmeni ve Eğitim Koçu Aslı Sarıkaya, “Bu projeyi hayata geçirmemin sebebi üniversite sınavına girecek olan öğrencilerimin kitap ihtiyacıdır. Her şey onların soru çözme isteğiyle başladı. Ne kadar çok verimli kaynaktan soru çözebilirlerse hedeflerine o kadar yaklaşa bileceklerdi. Kendi çapımda kırtasiyelerle iletişime geçtim kitap istedim. Sınava girmiş, üniversiteyi kazanmış, öğrencilerimden kullandığı kitaplarını arkadaşlarına vermelerini istedim. Seve seve kabul ettiler. Eve gelen kitaplar sahibini buluyordu. Bu çabamı görenler deneme bile alıp gönderdiler. Bunu karşılayabilecek kurumlar yardım edebileceklerini söylediler sohbet ederken. Daha fazla öğrenciye ulaşabileceğimi düşündüm. Hayali olan birçok gence.

 Maddi imkanları yok, onlara yol gösterecek ve yetenekleri doğrultusunda ışık olacak birine ihtiyaçları var. Çoğu mezun olduktan sonra “Eee şimdi ne iş yapacağız?” sorusuyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu hususta üzerime düşeni yapmam gerekliydi. Bunun için doğru yönlendirmek çok önemli. Birçok gençle konuştum onlara yapmaları gereken birkaç şey söyledim aslında. Baktım işe yarıyor “ Neden daha çok genç topluma faydalı olmasın dedim” ve bu projeyi başlattık” dedi Kitaplar dernek binasında toplanıyor Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, üniversite sınavını kazanan veya mezun olanların ellerindeki test kitapları bağışlayarak, ihtiyaç sahiplerinin kitap ihtiyacı gidermede destek olmalarını istediklerini söyledi.

 Başkan Ceylan; "Bu kampanya sayesinde eğitimini tamamlamış insanların hem elindeki kullanılmayan kitaplar değerlenmiş olacak, hem de ihtiyaç sahipleri bu kitaplardan yararlanacak. Okumak isteyip de imkansızlıklardan dolayı kitap alamayan binlerce öğrencimiz olduğunu gördük. Bu kampanyaya destek gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bağış yapmak isteyenler kitapları derneğimize getirebilirler” dedi. Projemize kapsamında; babası veya annesi şehit veya gazi olmuş veya vefat etmiş, yoksul, anne veya babası hapiste, okul/ilçe/il/ çapında başarılı olmuş öğrencilerin, başarılı olmak için ihtiyacı olan öğrencilerin kitap ihtiyaçlarını hayallerini gerçekleştirilecek. Meslek seçiminde kararsız olan gençlere koçluk yapılacak

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli vefat edenler (19 Kasım 2019) - Denizli defnedilenler – ölenlerÖnceki Haber

Denizli vefat edenler (19 Kasım 2019) -...

Genç Denizli" Projesi 10 Yılda Onbinlerce Gence UlaştıSonraki Haber

Genç Denizli" Projesi 10 Yılda Onbinlerc...

Yorum Yazın

Karadaban, 'denizli ekmeği ucuz yiyor'
Denizli’de Düğün Salonlarının Bundan Sonra Zorunlu Fotoğrafçısı Olmayacak
Belediye Başkanın Silahlı Saldırısıyla İlgili Denizli’de Operasyon
Liseli Gençler Kendi Sosyal Medyası Coop Cool’u Kurdu
Katil kocanın cezası belli olacak
Denizli’de bu saklı cenneti Kolak Gölünü biliyor musunuz?
Denizli’de Korkutan Yangın
Denizli’de Sokak Düğünü Yasak
DENİB ihracatı yüzde 20 arttı
Pandemi Dönemi Alınan Kilonun Verilmesinde Sağlıklı Beslenmenin Önemi
Esnafın Fark Etmesiyle Otomobil Yanmaktan Kurtuldu
Denizli  Valiliği Yeni Kararları Duyurdu
Yolcu Hastalanınca Otobüsü Hastaneye Sürdü
Denizli’de işçi elektrik akımına kapılarak öldü
Kiraz Yemek İsteyenlere Bahçesini Açtı
Tek Dünya Kentleri Şampiyonu: Denizli
Denizlispor, Beşinci Kez Koronavirüs Testinden Temiz Çıktı
Başkan Keçeci: Aydın Denizli otoyolu memleket meselesidir
Genç kadın Koronayı Yendi Kalbine Yenildi
Fortune 500 Listesine 16 Denizlili Firma Girdi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
evora