Denizli
06 Şubat, 2023, Pazartesi
 • DOLAR
  18.83
 • EURO
  20.32
 • ALTIN
  1138.2
 • BIST
  4823.68
 • BTC
  22881.61$

Vajinal Islaklık Tedavisi Nedir?

Vajinal Islaklık Tedavisi Nedir?

Vajinal ıslaklık, kadınların en sık yaşadığı vajinal sorunlardan biridir. Hatta vajinal ıslaklık, hemen her kadında gözlemlenebilir. Bununla birlikte vajinal ıslaklık, oldukça olağan ve sıradan bir vajinal sağlık sorunudur. Vajinal ıslaklığın ciddi boyutlara ulaştığının en önemli belirtisi, akıntı renginin yeşil ve sarı renkte olmasıdır. Ayrıca ciddi boyutlara ulaşan vajinal akıntının kötü kokulara da neden olur. Bu tarz durumlarla karşılaşılması ya da söz konusu belirtilerin ortaya çıkması halinde sağlık kuruluşlarından destek alınmalıdır.

Vajinal Islaklık Neden Olur?

Vajinal ıslanma ya da bir diğer adıyla vajinal akıntı, tüm kadınlarda gözlemlenebildiği gibi normal bir vücut fonksiyonu olarak kabul edilir. Temel olarak vücudun kendisini koruma içgüdüsü sonucunda oluşur ve vajinanın temizliği açısından oldukça kritik bir işlevi yerine getirir. Vajinal ıslaklığın normalden daha yüksek bir seviyeye ulaşması ve kişinin yaşamını etkilemesi durumunda vajinal ıslaklık tedavisi tercih edilmelidir.

Vajinal Islaklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinal ıslaklık tedavisi, vajinal akıntının türüne göre farklılık gösterir. Dolayısıyla bireyin yaşadığı problemler ve bu problemlerin yaşamına etkisi tedavi sürecinde oldukça önemli rol oynar. Tedavi sürecinden önce vajinal akıntının hangi sebepler doğrultusunda ortaya çıktığı uzman hekim tarafından doğru tespit edilmelidir. Akıntıya sebep olan vajinal bölgede biriken mayalar ise çoğunlukla ilaçlı tedavi yöntemi tercih edilir. Büyük oranda krem formunda olan bu ilaçlar, vajinal bölgedeki maya oluşumunu engeller. Bakteriyel vajinal ıslaklık tedavisinde ise büyük oranda oral ilaçlar kullanılır. Vajinal ıslaklık tedavisi www.ateskadioglu.org/  tarafından da gerçekleştirilmektedir.

Vajinal Islaklık Tedavisi Sonrası Yaşam

Vajinal ıslaklık tedavisi, komplike bir süreç değildir. Aksine tedavi süreci oldukça basit ve kolaylıkla tamamlanabilir. Bununla birlikte tedavi sonucunda arzu edilen kazanımların elde edilebilmesi adına uzman hekim tavsiyelerinin gereklilikleri yerine getirilmelidir. Özellikle ilaçlı tedavide ilaçların doğru ve düzenli olarak kullanılması oldukça kritik bir önem arz eder. Bununla birlikte vajinal ıslaklık tedavisinde bir diğer önemli nokta ise hastalığın türünün doğru şekilde tespit edilmesidir. Tedavi sürecinden önce yapılan tetkiklerde vajinal ıslaklığa neden olan durumlar uzman hekim tarafından doğru şekilde belirlenmelidir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!