Vinç Çeşitleri Nelerdir Ve Nerede Kullanılır?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vinç Çeşitleri Nelerdir Ve Nerede Kullanılır?
Gürlesin Tekstil
Abone ol
Halıcı Gölcükler

Vinç çeşitleri geniş bir yelpazede üretilir. Bunun nedeni farklı alanlarda kullanmasıdır. Sektör ve taşınacak malzeme değiştikçe bu çeşitler de etkilenir.

Günümüzde insan gücü bazı nesnelerin, eşyaların taşınmasında yetersiz kalmaktadır. Bu durumlarda devreye giren vinçler, ağır cisimleri hem güvenilir hem de hızlı bir şekilde istenen yere nakletmektedir. Böylece iş gücünden ve zamandan da tasarruf sağlanır.

Vinçler, bu konuda uzman olan operatörler tarafından yönetilmektedir. Özel eğitimli olan bu kişiler çalışma esnasında ellerini kontrolden ayırmayarak, cisimleri dikkatli ve özenli bir şekilde istenen yere götürmektedir.

Halatlı vinçdahil olmak üzere farklı ebat ve tonajlarda vinç imalatı gerçekleştiren Vinçsan Vinç, normlara uygun çözüm önerileri sunmaktadır. 1979 senesinden bu yana hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı yerlerindeki müşterilere bunlar ulaştırılmaktadır.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Ağır yüklerin taşınmasında kullanılan vinçler farklı modellere sahiptir. Vinç çeşitleri geniş bir konu olup her biri farklı alanlarda kullanılır. Ana hatları ile bazı çeşitleri aşağıdaki gibidir;

 1. Sabit Vinçler
 2. Paletli Vinçler
 3. Lastik Tekerlekli Vinçler
 4. Köprülü Vinçler
 5. Ray Üzerinde Hareket Edebilen Vinçler
 6. Kule Vinçler
 7. Halatlı Vinçler
 8. Hidrolik Halatlı Vinçler
 9. Tek Ray Vinçler
 10. Gezgin Vinçler
 11. Sepetli Vinçler
 12. Pergel Vinçler

Her ne kadar vinçler standart olarak düşünülse de bu şekilde değildir. Sektöre göre bunların kullanım yeri farklılık gösterir. Eğer bu çözümlerden yararlanmak istiyorsanız iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilir, sizin için en uygun olan vinçleri bulabilirsiniz.

Vinçler Nerede Kullanılır?

Vinç hangi alanlarda kullanılır sorusuna çok sayıda yanıt verilebilir. Zira günümüzde birçok iş kolunda yararlanılan, kullanışlı makinelerdir. Bunlardan bazıları aşağıda yer aldığı gibi örneklendirilebilir;

 1. Gemi inşaat çalışmaları
 2. Yangın söndürme işlemlerine destek
 3. Arama ve kurtarma
 4. Yük kaldırma
 5. Baraj, köprü ve havaalanı inşaatları
 6. Alışveriş Merkezi ve Gökdelen gibi inşaatlar
 7. Büyük inşaat projeleri

Bunların dışında farklı yerlerde kullanımı da vardır. Eğer en iyi makinelerin en iyi sonucu vermesi isteniyorsa, operatörün de ilgili konu üzerine tecrübeli olması gerekir.

4 Hareketli Halatlı Vinç

Monoray 4 hareketli halatlı tavan vinçsistemleri, günümüzde çok sayıda sektör tarafından kullanılmaktadır. Sektöre göre gereksinimler değişebileceği için bunlar standart olarak değil müşteriler tarafından istenen ölçü ve metrajlarda üretilir.

Bu vinç çözümleri adından da anlaşılabileceği üzere 4 hareket yeteneğine sahiptir. Bunlar ileri, geri, aşağı, yukarı şeklindedir. Ancak talep edilirse 6 ya da 8’e çıkartılması da mümkündür. Ayrıca 1 tondan 5 tona kadar farklı ağırlıkları kaldırma kapasiteleri de vardır.

Böylece Vinçsan Vinç, her sektördeki ihtiyaçlara cevap vermektedir. Bu çözümlerimizden faydalanmak istiyorsanız iletişime geçebilir, gereksinimlerinizi paylaşarak sunduğumuz seçenekleri inceleyebilirsiniz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar