uğur okulları
FATİH GÜNDÜZ

FATİH GÜNDÜZ

Mail: [email protected]

EMLAKÇILIK YAPMAYAN BİR TEK EMLAKÇILAR KALDI...

Emlakçıların sorunu biter mi ? Bitmez

Hangi birini sayalım ki, Maalesef Denizli Emlak sektöründe kara düzen bir çalışmayla kara tren gibi kömürle vagon, vagon gidiyor

Gayrimenkul sahibi geliyor diyor ki satılık yerim var, Fiyatta anlaşıyorsunuz afişinizi asıyorsunuz, ertesi günü müşteriyi götürüyorsunuz Aaaaa o da Ne..!

Senin afişten büyük afiş yaptırıp senin afişin yanına asmış mal sahibi iyi mi ?

İşte bu bütün emeklerin boşa gitmesidir.

Bu işi yetki belgesi almadan çözmek maalesef çok zor sadece bu olsa sorun iyi de değil ki bakın bakkala gidiyorum camında iki tane A4 kağıdına yazılmış bi bildiri, yaklaşıyorum Aynen böyle yazıyor “ Kırayık 2+1 dayire kombili” yanı başında bi levha daha ona da yaklaşıp bakıyoruz “ 20 Yıllık Tripleks dayire “ eh diyorum gari bu kadar olur kardeşim emlakçı bakkalcılık yapıyor mu ? Bu esnafın esnafa yaptığı en büyük kötülük ekmeğini önüne çekme davasıdır.

Hadi geçtik Arıyor bi arkadaş “ Efendim ben 3+1 arıyorum ara kat olacak bütçemiz bu mevki bu falan “ tamam diyoruz var elimizde gösterelim. Telefon konulmasının sonunda ha diyor kardeş ben memurum bu daireyi arkadaş Arıyor ama bende emlakçılık yapıyorum benim payımı ayır ha diyor.

Diyorum ofisin nerde..?

Memuruz dedik ya diyor.

Ha diyorum Ne güzel maşallah...

Kahvede oturuyoruz yanımıza yaklaşıyor biri bu bölgelerde diyor Kiralık var mı ?

Var diyoruz ha benim müşterim var gösterelim, Siz hayırdır diyoruz...

Ben emlakçıyım diyor kahvede takılıyorum

İyiymiş ne güzel takıl oh iyi çay, müşteri

Saymayla bitse keşke sorunlar maalesef işte emlakçılar haricinde herkes emlakçı bu ara

Emlakçı arkadaşımla oturuyoruz sohbet ediyoruz bu konu üzerine dedi ki ; Valla biz ofisi aylık sabit gider olarak açmışız gibi hani herkes bize manyak mı bunlar der gibi bakıyor falan diyor. Güldük falan ama haklı bence, Çok sorunumuz var çok,

Maliye denetlesin her zaman lakin geçerken bakkala sorsun hayırdır bu “ Kiralık dayire “ bakkal değil misin ? Gibi mesela...

Kamuda çalışanların sosyal paylaşımına bi baksınlar devlete mi hizmet ediyorlar yoksa kupon daire mi bulup satıyorlar ?

Evet yazsak sayfalar almaz Ne diyelim.

Aile hekimi gibi herkesin gayrimenkul danışmanı olmalıdır. Emlakçıya verdiğin daireyi emlakçı satmalı o ilgilenmelidir. 5 tane emlakçıya aynı daireyi vereceğinize bir emlakçıya yetki belgesi ile verip profesyonel bir çalışma imkanı verilmelidir.

Yoksa eline sapan alan karavanaya taş atıp kuş düşürmeye başlar.

İnşallah emlak sektöründe emek veren tüm meslektaşlarımızın işini profesyonelce yapması için gereken yasal düzenleneler ve denetimler yapılmalı bu mesleği yapmayanlar işinin ehli olmayanlar elini çektirilmelidir.

Bu ara emlakçılık mesleğini yapmayan daha doğrusu yapamayan sadece emlakçılar kaldı gerisi mi “ Kurtlar sofrası “

Tüm meslektaşlarıma saygılar...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar